Нови пространи 3 соби со тераса и поглед на парк, Кафе

Kavarna, Бугарија – ID 4287
88,000 Евра
Површина 146 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/5
Море 3 000 m
Состојба Готово
Нудиме нови 3 соби во Каварна. Станот има 146 м2, се наоѓа на 4 кат од 5, со лифт и може да се доработи по ваша желба. Располагање на станот: влезен хол, соблекувална/корисна, голема дневна со кујна со пристап до голема тераса, две спални соби - едната со пристап до балкон, две купатила со тоалет, од тераса се гледа поглед на градскиот парк во Каварна. Во станот има и плац со површина од 90 м2.
Станот се наоѓа на 3000 метри од море.
Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.
Спрат
4
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Површина
146 m2
Корисна површина
128.48 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
270 m
Бар
450 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00