Новоградба, 3 соби, пространа плац, Селце

Кафе, Бугарија – ID 4285
79,000 Евра
Површина 970 m2
Достапно 3+кк
Море 8 500 m
Состојба Готово
Нудиме прекрасна куќа во нова градба, доизградба по ваша желба. Големината на куќата е 3 соби, изградена површина 101 м2, оградена градина 970 м2. Куќата се наоѓа во село Селце. Распоред на куќата - влезен хол, дневна со кујна, 2 спални соби, секоја со сопствено купатило и тоалет, тераса, двор. Плацот има струја, комунална вода и отпадот се постапува со септичка јама. Во куќата има оџак.
Со задоволство ќе помогнеме во завршувањето. Оддалеченоста од морето е 15 минути со автомобил.
Многу добра понуда, препорачливо!
Куќата се наоѓа во село Селце, на 8 км од градот Каварна, на 4 км од главниот пат. Во селото има културен дом, каде што се формирани фолклорен ансамбл и клуб на национални традиции, градоначалник, стадион, бакалница и кафеана. Комуникациите се во добра состојба, селото е добро снабдено со вода и струја. Локалните жители се занимаваат со земјоделство. Овде се одгледуваат разни видови овошје и зеленчук.
Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.
број на спратови
1
Достапно
3+кк
Површина
970 m2
Плац
970 m2
Корисна површина
88.88 m2
Тераса
Да
Градежна површина
101 m2
Паркинг
Да
Продавница
4 km
Доктор
5 km
Кафетерија
5 km
Ресторант
4 km
Бар
5 km
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00