Новоизграден стан во мирна област, поглед на море и планина, Будва

Будва, Црна Гора – ID 7644
155,000 Евра
Површина 65 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/4
Море 1 700 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба стан во нова зграда, лоциран во мирен дел на Будва наречен Мејн. Сместувањето е еднособен стан со две тераси, бања, кујна и дневна соба. Станот моментално е опремен само со кујна и бања, што на неговите идни сопственици им остава простор за креативност во опремувањето.
Комплексот привлекува и со својата погодна локација, блиску до се што е потребно за удобен живот. Продавници за храна, продавница за електроника, барови, кафулиња, ресторани, па дури и црква се во близина, а плажата е на 20 минути пешачење.
Оваа опција е идеална за мало семејство со дете и за летен одмор или изнајмување.

Будва со населбите Борета, Бечиќи, Рафаиловичи, Пржно, Милочер, Свети Стефан, Режевичи и Перазица создава една од најубавите ривиери и мориња. Се карактеризира со интимни, скриени заливи, ситни тивки пристаништа, чист песок, бујна медитеранска вегетација.Будва стана позната по своите огромни прекрасни плажи (крупен и ситен песок, мали камчиња). Во него и во неговите хотелски комплекси е концентриран жив спортски, забавен, социјален и културен живот. Хотелските комплекси, главно речиси независни хотелски градови, како што е Словенска плоштад, се наоѓаат надвор од стариот град, зад неговите ѕидови, во непосредна близина на морето. Меѓу плажите во Будва, следните плажи беа наградени со престижното сино знаме: „Blue Beach“, „S&I Beach Life“, „Escallera“ и „Mogren I“. Првите три именувани се наоѓаат во заливот Јаз, тие се песочни и до нив може да се стигне со вртење 500 метри од магистралата Јадранска, западно од Будва.
Во централниот дел на црногорското крајбрежје се наоѓа античкиот град Будва, моментално можеби најпопуларното туристичко одморалиште во Црна Гора. Ако го следите автопатот што го следи брегот од Которскиот залив кон Скадарското Езеро, на околу половина пат ќе стигнете до популарната дестинација Будва. Градот лежи во широкиот Будвански залив и е заштитен од неповолните временски влијанија од внатрешноста со планините Ловќен и Паштровичи.

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
65 m2
Корисна површина
63 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
610 m
Доктор
870 m
Кафетерија
820 m
Ресторант
220 m
Бар
310 m
Училиште/градинка
440 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00