Нудиме на продажба семејна куќа со 7 соби на само 500 од скијачката патека во Банско

Bansko, Бугарија – ID 2513
Површина 320 m2
Достапно 7+кк
Жичара 500 m
Состојба Готово
Се продава цврста трикатна куќа со површина од 150 м2. Куќата се наоѓа во мирна улица, на само 500 метри од ски-лифтот на светски познатиот ски-центар Банско. Куќата се наоѓа на плац од 320 м2. 1 кат ги нуди следните соби: ходник, таверна со камин, сауна, бања со када и помошна просторија.
Вториот кат нуди: две спални соби, две купатила и балкон. 3 кат нуди: три спални соби, две купатила и кујна со пространа тераса,
четири соби и бања со тоалет. Во куќата има станбена единица со посебен влез со една спална соба, бања и балкон. Имотот е погоден за постојан престој или изнајмување. Гаражата е 50 м2. Банско е прекрасен град познат по својата историја и сместен во подножјето на планината Пирин.

И малку повеќе за Банско:
Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила - со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км. јужно од аеродромот во Софија и 56 км. југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки долги од 51 до 100 километри Банско е на прво место! Тоа е најевтиното одморалиште во оваа категорија од испитаните 400. Банско нуди 75 километри професионално подготвени и сигурно обезбедени падини, добра школа за скијање и продавница за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има подвижна рингишпил, нови детски лифтови и јасли.
број на спратови
2
Достапно
7+кк
Површина
320 m2
Плац
320 m2
Корисна површина
150 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Градежна површина
150 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
910 m
Доктор
1 km
Кафетерија
950 m
Ресторант
620 m
Бар
870 m
Училиште/градинка
780 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00