Одлична 1 соба на само 300м од плажа, комплекс Vista del Mar 2, Sveti Vlas

Sveti Vlas, Бугарија – ID 9457
45,000 Евра
Површина 35 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/6
Море 300 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме комплетно опремен и многу удобен стан со една соба, со големина од 35м2, кој се наоѓа на вториот кат од шест ката во приватниот комплекс Виста Дел Мар 2 во Свети Влас, Бугарија. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според фотографиите. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, бања со тоалет, балкон.

Комплексот Vista del Mar 2, во кој се наоѓа станот, се наоѓа на мирна и мирна локација, на само 300 метри од морето и плажата, заштитувајќи помеѓу Сончев Брег и Свати Влас. Во непосредна близина има автобуска станица, супермаркет и ресторан. Комплексот располага со базен, простор за релаксација, бар, обезбедување и продавница. Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Старата рамнина, на 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
1+кк
Површина
35 m2
Корисна површина
30 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
540 m
Доктор
2 km
Кафетерија
590 m
Ресторант
160 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00