Одлична и комплетно наместена 1 спална соба, Вила Ита, ниска такса за одржување, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 6607
47,800 Евра
Површина 42 m2
Достапно 1+кк
Спрат 3/6
Море 500 m
услуга 7 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово

Нудиме простран 1собен стан, со големина 42м2, во приватен комплекс Вила Ита на Сончев Брег, Бугарија. Имотот се наоѓа на трет кат од шест ката и се продава со мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоред: влезен хол, дневна соба со кујна и простор за спиење, бања со тоалет и пространа балкон. Стан по реконструкција, нов мебел и клима. Модерниот станбен комплекс Вила Ита се наоѓа во северниот дел на одморалиштето Сончев брег. Оддалеченоста од морето и плажата е само 500 метри. Комплексот има два тивки панорамски лифтови и два влеза. Комплексот Вила Ита импресионира со своето авангардно архитектонско решение во дизајнот на фасадата на зградата. Во изградбата на комплексот се користени висококвалитетни природни материјали (дрво, камен, ковано железо, мозаик и венецијански малтер). Инфраструктурата на комплексот вклучува: надворешен базен со детски области и џакузи, лежалки и чадори, добро уреден соседен простор со зелена градина и цветни леи, канцеларија за рецепција и сервисна компанија, бар со летна веранда, ресторан, надворешен паркинг за лични возила, деноноќно обезбедување и надзор со камери на целиот кампус. Областа е единствена по тоа што е опкружена со зеленило, дрвја, грмушки, присуството на парк со детски игралишта го прави ова место идеално за рекреација или целогодишно живеење. Сè што ви е потребно за целосно да го поминете вашето време е на непосредна близина: ресторани, кафулиња, снек барови, намирници, аптеки, аквапарк, автобуска постојка со редовни линии до Несебар или Свети Влас. Надоместокот за одржување е 7 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
1+кк
Површина
42 m2
Корисна површина
36 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
310 m
Доктор
500 m
Кафетерија
300 m
Ресторант
40 m
Бар
350 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00