Одлична куќа, 3 соби, со поглед на море, еко локација, мал прекрасен комплекс, Кошарица

Košarica, Бугарија – ID 9470
202,000 Евра
Површина 157 m2
Достапно 3+кк
Море 2 000 m
услуга 1,000 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме наместена трикатна семејна куќа со 3 соби во помалиот комплекс Свети Џорџ Хаус од само дванаесет куќи во Кошарица.
Куќата е со вкупна површина од 157 м2, ново опремена и има подрум.
Распоред: дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет, посебен тоалет, балкон, тераса и визба.
Комплексот нуди: паркинг, базен, простор за релаксација, убаво одржуван терен и 24-часовно обезбедување. Растојанието од плажата е 2 км.
Надоместокот за одржување е 1.000 евра годишно.
За повеќе информации, контактирајте со вашиот брокер!

Кошарица е одморалиште (област Бургас, општина Несебар), сместено на 3 километри од популарното одморалиште Сончев Брег, во подножјето на величествената планина Стара Планина, чиишто последни падини постепено се спуштаат во кристално чистите води на Црното Море. . Оваа област е живописна, со прекрасен панорамски поглед, потопена во густа медитеранска вегетација. Селото нуди одлични услови за рекреација и туризам.
Селото е многу шармантно, ја одржува својата чистота и убавина. Тука е хармонијата, убавината и спокојството на чистата и недопрена природа. Популарното и живо одморалиште Сончев Брег и живописниот природен резерват Калината се во близина.
Областа има одлични можности за љубителите на одмор на плажа и љубителите на живиот ноќен живот (во одморалиштето Сончев брег). Љубителите на природата имаат можност да одат во шума или да возат велосипед. Бројни еко-правци нудат можност за практикување на екотуризам и планинарење. Блиските езерца ќе ги воодушеват љубителите на риболовот.
Кошарица се наоѓа на надморска височина од 100 метри. Плажата и одморалиштето Сончев Брег се на 3 километри, градот Бургас и меѓународниот аеродром - 31 км, Варна - околу 90 км. Селото има училиште, дуќани и прекрасна црква на плоштадот. Патиштата се асфалтирани, има централна водоводна и фекална канализација, телефон и интернет конекција.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
157 m2
Плац
65 m2
Корисна површина
157 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
53 m2
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
1 km
Доктор
2 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
810 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00