Одлична куќа, 6 соби со работилница, соба за игри и базен, Мазарон Кантри клуб

Кантри клуб Мазарон, Шпанија – ID 5206
300,000 Евра
Површина 524 m2
Достапно 6+кк
Море 14 000 m
Состојба Готово
Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Ви нудиме луксузен имот од 148 м2, кој се наоѓа на парцела од 524 м2, има голем приватен базен, градина, веранда, паркинг, складиште, работилница и соба за игри.

Овој дом има различни соби кои ви дозволуваат да создадете дом кој е совршен за вашите сопствени индивидуални потреби. На приземје има дневна соба опремена со клима и камин и со директен пристап до веранда и голем надворешен простор. Во комплетно опремената кујна е додадена голема доградба и овој простор моментално се користи како трпезарија. Од кујната има директен влез во просторот на базенот, како и во техничката просторија и магацинскиот простор од 5 м2. На ова ниво се наоѓа и спална соба со клима уред и вградени гардероби. Ова во моментов се користи како библиотека и има уште две спални соби, од кои едната моментално се користи како пеглање.

Горе имаме две светли и пространи спални соби со вградени гардероби и клима уред. Една од спалните соби, која се смета за господар, има пристап до голема сончева тераса и сопствена бања.

Во надворешниот простор има прекрасен базен, две чардаци со градинарски мебел, паркинг со пристаниште за автомобили. Има уште две спални соби, од кои едната моментално се користи како работилница, а другата како соба за игри.

Mazarrón Country Club е ексклузивна и затворена заедница, на само неколку минути возење од градот Mazarrón и прекрасните плажи кои го достигнаа нивото на синото знаме.

Mazarrón Country Club има голем комунален базен, тениски терени, терен за петанки, бар и ресторан. Урбанизацијата е опкружена со бројни ридови и планински венци.

Најблиските продавници и терен за голф се во Кампосол, на само 5 минути возење. Во близина има две трговски области. Главната деловна област се наоѓа во Сектор Б (каде што се наоѓа канцеларијата на Мерсерс). Има голем супермаркет, неколку други продавници, ветеринари, оптичари, фризери, стоматолог, банки, пошта, барови и ресторани, вклучувајќи индиски, кинески, шпански, англиски, италијански и бугарски.

Новиот меѓународен аеродром во Мурсија (Корвера) е приближно 30 минути возење, а Аликанте нешто повеќе од еден час возење.
број на спратови
2
Достапно
6+кк
Површина
524 m2
Плац
523 m2
Корисна површина
146 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
148 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
3 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
470 m
Бар
2 km
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00