Одлична куќа со базен, блиску до удобности, Кампосол, Шпанија

Camposol, Шпанија – ID 10127
219,000 Евра
Површина 612 m2
Достапно 4+кк
Море 18 000 m
Состојба Готово

Нудиме на продажба добро лоцирана вила во стилот на Нептуно со приватен базен, на непосредна близина до продавници и барови, како и терен за голф и клуб.

Приземјето се состои од голема зимска градина со поглед на предните градини на имотот, кои се засадени со зрели грмушки и дрвја. Влезната врата води во пространа дневна со камин на дрва. Директно зад влезната врата е вграден шкаф/гардероба.

Сводот води до комплетно опремена кујна со бели апарати и простор за машина за миење садови. Има чудесна количина на работен простор и надградени плакари за складирање. Арките и прозорците го одржуваат овој фантастичен комбиниран простор за живеење отворен, создавајќи светол и простран простор за забава или релаксација.

Исто така, на приземје и до кој се пристапува од сводот што води од дневната соба е двокреветна спална соба со вградени гардероби и голема надградена бања. Втора спална соба со двокреветни или близнаци, исто така, со вградени гардероби и супериорен семеен туш/гостинско WC.

До апартманот на првиот кат се пристапува преку внатрешни скали од дневната соба. Ова е двокреветна или двокреветна спална соба со многу вграден простор за складирање и висечки простор во гардеробите, а втората сопствена бања го прави совршениот апартман за гости или ваш сопствен приватен простор кога ќе дојдат гостите. До голем солариум на покривот со поглед на отворено село и далекусежни планини се пристапува преку француските врати што водат од спалната соба.

Вилата се наоѓа на парцела од 612м2 со подигнати дворски ѕидови за поголема приватност. Има многу отворен простор, вклучувајќи и голем базен на задниот дел од вилата. Градините на предната страна се поставени на украсен чакал што ги одржува ниско одржување и има приватна тераса од страна. Низ сводот на едната страна од куќата, скалите водат до задните градини и базенот. Овде ќе најдете многу простор за уживање во шпанското сонце. Просторот на базенот е целосно асфалтиран и има подигнати кревети засадени со зрели растенија и грмушки.Куќата има простран подрум.

Имотот се наоѓа на Кампосол, кој има корист од два трговски центри, и двата со голем број локални капацитети. Camposol е лесно 15 минути возење од прекрасната медитеранска плажа. Меѓународниот аеродром Мурсија е помалку од 30 минути; Аеродромот во Аликанте е 1 час.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
612 m2
Плац
611 m2
Корисна површина
610 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
600 m2
Подрум
Да
Продавница
970 m
Доктор
990 m
Кафетерија
950 m
Ресторант
950 m
Бар
990 m
Училиште/градинка
6 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00