Одлична вила со три спални соби од предната линија, гарантиран принос, одморалиште Тортуга на плажата, Кепверди

Санта Марија, Кејп Верде – ID 4281
310,000 Евра
Површина 150 m2
Достапно 4+кк
Море 300 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме прекрасна вила со површина од 115,9 м2, со три спални соби во втора линија на островот Сал, Кејп Верде. Сопствена градина и сопствен базен! Единствена можност за инвестирање! Загарантиран приход со можност за користење пет недели годишно! Сопственикот не плаќа енергија, базени, зони за релаксација, лежалки и чадори на плажа за време на сопственото користење за себе или за своите гости! 47 недели годишно целосно управување со изнајмување. Без надомест за одржување под услов да потпишете договор за изнајмување со друштво за управување! Ние нудиме неколку имоти со различни големини и распоред во одморалиштето и околните одморалишта. Цени од 140.000 €! Специфичниот опишан имот е вила од линијата на фронтот во одморалиштето за плажа Тортуга со 5* на островот Сал, Капердиви. Вилата е двокатна, со станбена површина од 115,9 м2, има сопствена градина од 47,1 м2, прекрасна тераса од 68,6 м2 и сопствен базен.
Диспозиција-
прв кат: влезен хол, пространа дневна со кујна со пристап до градина, спална соба, помошна соба, бања со тоалет.
втор кат - две пространи спални соби, две купатила со тоалети, убава, пространа тераса
Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема. Ќе испратиме план на кат на барање. Откријте го совршеното резервно повлекување и одлична можност за инвестирање! Директни летови од Прага и Братислава. Загарантиран приход со можност за поседување на имотот 5 недели годишно. – гаранција само за некои имоти, 5t користење во случај на програма за изнајмување
Избор на други имоти со различни големини и распоред во ова и сестринските одморалишта. Цени од 140.000 €!
Во цената е вклучена комплетна опрема. На барање, ќе испратиме план на кат и ќе организираме онлајн или традиционална турнеја.
Кејп Верде е тропски рај во средината на Атлантскиот Океан со 10 острови на западниот брег на Африка. Благодарение на 350 сончеви денови во годината, температурите се постојано помеѓу 25-30 °C, водата е кристално чиста. На оваа локација нема урагани, земјотреси, вулкани или други слични опасности. Кејп Верде има мантра „Без стрес“, а неговиот опуштен начин на живот го прави идеална дестинација за одмор. Интересот за патување во Кејп Верде се зголеми за 115% од 2000 година, а се очекува дополнително да се удвои до 2024 година. Успешната туристичка индустрија делумно се должи на високите стандарди за гостопримство и идеалната клима за пливање во текот на целата година на Зеленортските Острови. Брзо растечкиот интерес за оваа дестинација доведе до голема побарувачка за квалитетно сместување, што често ја надминува понудата. Покрај растечката туристичка индустрија, просперитетот на островите Кејп Верде се должи и на стабилна, демократска влада и јасна стратегија
број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
150 m2
Плац
150 m2
Корисна површина
115.9 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
115.9 m2
Паркинг
Да
Продавница
720 m
Доктор
600 m
Кафетерија
600 m
Ресторант
0 m
Бар
300 m
Училиште/градинка
560 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00