Одлични 2 соби, на само 750м до лифт во комплексот Ројал Парк, Банско

Банско, Бугарија – ID 6696
40,000 Евра
Површина 45 m2
Достапно 2+кк
Спрат 5/6
Жичара 750 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Зимна сезона
Нудиме пријатен стан со 2 соби и вкупна површина од 45м2. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса. Изложеноста е југоисточна. Станот се наоѓа на петти кат од шест ката. Со задоволство ќе ви помогнеме со мебел и опрема. Комплексот Ројал Парк е целосно оперативен за време на скијачката сезона. За време на скијачката сезона достапни се: паркинг, интернет, ТВ, обезбедување, базен, сауна, фитнес, рецепција. Комплексот се наоѓа на 750 m од ски-лифтот. Надвор од скијачката сезона, апартманот може целосно да се користи, но СПА центарот и рецепцијата не се во функција. Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно. Станот е погоден за изнајмување, со задоволство ќе помогнеме во доградба. Препорачуваме!
Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!
Банско е живописен град познат по својата историја, сместен во подножјето на Пирин планина. Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 км професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и просторија за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.


Спрат
5
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
45 m2
Корисна површина
39 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
110 m
Доктор
50 m
Кафетерија
130 m
Ресторант
60 m
Бар
120 m
Училиште/градинка
350 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00