Одлични 2 соби со голема тераса, поглед на планина, врвна цена, Сончев брег

Сончев брег, Бугарија – ID 7224
54,500 Евра
Површина 64 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/4
Море 800 m
услуга 13 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме 2-собен стан со површина од 64 м2, кој се наоѓа на последниот четврти кат. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со поглед на зеленилото и планините. Станот се продава наместен и опремен според моменталните фотографии. Комплексот се наоѓа во непосредна близина на воден парк. Прекрасната плажа Сончев брег е оддалечена 10-15 минути пешачење (800 метри) и 800 метри од центарот на одморалиштето што нуди различни опции за забава.
Клубот Холидеј и Орхидеи Форт е најзелениот станбен комплекс на брегот на Сонцето!
Само површината за подобрување на градината (тревни површини, зеленило) е повеќе од 45.000 м2, што е повеќе од 65% од вкупната површина на локацијата каде што се наоѓа станбениот комплекс. Идеално место за целогодишно живеење и летен одмор!
Следниве се достапни за вас и вашите гости во комплексот:
- 2 ресторани со европска и бугарска кујна
- Бар
- 9 базени за возрасни и деца, безбедноста на туристите е надгледувана од професионални спасители
- Бесплатни лежалки околу базените
- 2 тобогани
- Билјард и пинг-понг
- Супермаркет
- Продавници
- Менувачница
- Детско катче со лулашки и лулашки
- „Релакс“ зона „оаза“ со дрвја, цвеќиња
- Интернет клуб
- Фризерски салон
- Автомобили за изнајмување
- Масажа
- Паркинг, бесплатен за сопствениците и гостите
- 2 канцелариски приеми (нарачување секаков вид на услуги, екскурзии и сл.)
Надоместокот за одржување е 12,5 €/м2 годишно.
Одлична зделка по неверојатно добра цена, препорачливо!
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Површина
64 m2
Корисна површина
56 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
430 m
Доктор
710 m
Кафетерија
500 m
Ресторант
150 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
730 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00