Одлични 2 соби со поглед на море, пространа тераса, врвна локација, Свети Влас

Sveti vlas, Бугарија – ID 5530
125,000 Евра
Површина 66 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/6
Море 100 m
услуга 500 Евра За година
Состојба Готово

Нудиме прекрасни 2 соби во прекрасниот, нов комплекс Ipanema Beach во Свети Влас, Бугарија. Станот има неверојатен поглед на морето. Се наоѓа на прв кат од шест ката, зградата има лифт. Вкупната површина е 66м2. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, тераса со прекрасен поглед на море. Станот се продава ненаместен. Ние сме среќни да помогнеме со мебел и опрема! Комплексот Ipanema Beach, во кој се наоѓа станот, е луксузен комплекс на плажа, на првата линија во популарното одморалиште Свети Влас. Изграден е специјално за љубителите на панорамски поглед на морето на пристаништето на јахтата Марина Диневи. Комплексот се состои од две посебни згради, површина од 17.000 м2. Инфраструктура и граѓански погодности во областа:

Базен, простор за релаксација, салон за убавина, фитнес центар, рецепција, обезбедување, лоби бар.

Надоместокот за одржување е 500 евра годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас се наоѓа на најдоброто место на бугарското црноморско крајбрежје - во подножјето на балканските падини, кои постепено се спуштаат во кристално чистата вода на огромното Црно Море. Оваа поволна комбинација подразбира многу сончеви денови (во просек 260 годишно), свежи попладневни часови, чист воздух и идеални услови за лекување на болести на горниот респираторен тракт.

Покрај идеалната клима, која е блиску до Средоземното Море, Свети Влас има и интересна историја. Пред околу 1.800 години, наместо луксузни пристаништа и рекреативни комплекси, се наоѓало тракиското светилиште. Во тоа време градот го добил името Лариса, а дури во 14 век го добил името Свети Влас, заштитникот на трговците.

Плажата на одморалиштето е долга 1,5 км и во просек 16 м. Има три прекрасни плажи со ситен златен песок, кои според Европската комисија се меѓу најчистите за капење во Бугарија.

Доколку барате забава, Сончев Брег е на само неколку минути со автомобил, а доколку сакате да ги видите знаменитостите, уникатниот град Несебар и неговото историско и културно наследство е на 10 километри. Во 2007 година, во градот Свети Влас беше отворено најголемото пристаниште за јахти во Бугарија - Марина Диневи со капацитет од 300 јахти.

Има и интересни настани - секоја година во средината на јули се одржува едриличарската регата „Св. Влас“ и во август митинг во суперскок под истото име.

Свети Влас е европски град кој фасцинира во сите годишни времиња. Есента е многу мека и топла, пролетта инспирира со убавината на цветната вегетација, а во зима снежните падини на Стара Планина ве потопуваат во снежна бајка. Градот ги има сите удобности за удобен живот. Во Свети Влас сите имоти што ги нудиме се погодни за трајно живеење.

Спрат
1
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
66 m2
Корисна површина
58 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
150 m
Доктор
150 m
Кафетерија
220 m
Ресторант
120 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
210 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00