Одлични 2 соби со поглед на море во комплексот Сиана, Свети Влас

Свети Влас, Бугарија – ID 8547
61,900 Евра
Површина 57 m2
Достапно 2+кк
Спрат 5/6
Море 200 m
услуга 500 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме убав стан со две соби, со димензии 57,54м2, сместен на петти кат од шест ката, во комплексот Сиана во Свети Влас, Бугарија. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со поглед на море. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии.
Комплексот Сиана е достапен за вас и вашите гости: базен, детски базен, зона за релаксација, ресторан, уредување, 24-часовно обезбедување, паркинг. Комплексот Сиана се наоѓа на 200 метри од плажата и на 5 минути пешачење од центарот на Свети Влас и прекрасното шеталиште. Областа се карактеризира со одлична инфраструктура, удобна комуникација. Здравствен дом, автобуска станица и супермаркет се во непосредна близина.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како Sunshine Coast. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.
Спрат
5
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
57 m2
Корисна површина
50 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
310 m
Доктор
70 m
Кафетерија
160 m
Ресторант
10 m
Бар
70 m
Училиште/градинка
170 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00