Одлични 3 соби, 20м од плажа, врвна локација, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 4654
195,000 Евра
Површина 87 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/5
Море 20 m
услуга 620 Евра За година
Состојба Готово
Ви нудиме прекрасен стан од премиум класа со површина од 3 соби, со вкупна површина од 87,26 м2, сместен на вториот кат од пет ката во комплекс во Свети Влас, Бугарија. Станот се состои од влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет, посебен тоалет и две тераси со прекрасен поглед на морето, внатрешната градина и базенот. Квалитетно завршен и наместен апартман се наоѓа во елитна крајбрежна област во комплексот Порто Парадизо, на првата линија до морето, на само 20 метри од плажа и 100 метри од хотелот од Диневи Марина во Свети Влас.
Следниве се достапни за вас и вашите гости во комплексот:
Сезонски базен
лежалки
плажа
градинарски мебел
тераса
Градини
Трансфер од и до аеродром со доплата
Изнајмување автомобили - за плаќање
Перална/перална - со доплата
24 часовен прием
Видео надзор во заедничките простории
Надоместокот за одржување е 620 евра годишно.
Материјалите што се користат за изградба се од реномирани производители, што одговараат на високиот квалитет и престиж на комплексот. Зградата е опремена со 2 луксузни лифтови со автоматски врати кои застануваат на сите катови вклучувајќи ги и подземните катови на паркингот. Заеднички делови
тие се дизајнирани со елегантни висечки тавани, украси и гранитни плочки.
Осветлувањето е автоматско. Рецепцијата и лобито се достапни дизајнирани во софистициран стил. Фасадите на објектот се богато украсени со декоративни елементи кои даваат посебен изглед и внатре
во комбинација со соодветно фасадно осветлување ја демонстрираат високата класа на објектот. Оддалеченоста од плажата е само 20 метри. Во подрумот на зградата може да се купи паркинг простор со површина од 18,74 м2
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.
Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.
Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.
Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како Sunshine Coast. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.
Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
87 m2
Корисна површина
75 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
80 m
Доктор
770 m
Кафетерија
150 m
Ресторант
60 m
Бар
200 m
Училиште/градинка
470 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00