Одлични 3 соби со поглед на море и до голф, голема тераса, Кафе

Кафе, Бугарија – ID 6613
Површина 126 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/4
Море 600 m
услуга 1,190 Евра За година
Состојба Готово
Ви нудиме наместен стан со површина од 3 соби, со вкупна површина од 126,46 м2 со голема тераса со прекрасен поглед на море. Станот се наоѓа на приземје од четири ката во комплексот Калиакрија Ресорт. Распоред: ходник, дневна со кујна, две спални соби, две купатила со тоалети и пространа тераса со убав поглед на море. Станот се продава комплетно наместен со мебел и опрема според сегашните дотографии. Ресортот Калиакрија е свртен кон југ и се наоѓа во срцето на таканаречената бугарска ривиера за голф, со можеби најдобриот и најживописниот поглед наоколу. Апартманите имаат поглед на теренот за голф Тракиски карпи, како и заливот Каварна, кој се протега од Кејп Калиакра до Албена и Златните Песоци. Ресортот Калиакрија е дизајниран од шпански архитекти познати по своите луксузни вили на Коста дел Сол, како и од бугарски архитекти и го комбинира докажаниот концепт на медитеранскиот брег со локалниот бугарски архитектонски стил. Дрвени перголи, огради од ковано железо, топли бои, згради меѓу поплочени камени патеки, зелени градини. Одморалиштето има: 24-часовна рецепција; два големи надворешни базени со дел за деца и уште три помали надворешни базени со лежалки, шатори и чадори, бар покрај базен, два ресторани, конференциска сала, фитнес, центар за здравје и рехабилитација, самопослуга, покуќнина и основни производи, детско катче , круг -часовно физичко обезбедување. Блиску до терени за тенис и голф.
Надоместокот за одржување е 1190 евра годишно.
Коруната се искачи на најсилното ниво против еврото во последните 11 години! Купувањето недвижен имот за евра никогаш не било и нема да биде поповолно!
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.
Топола е тивко рекреативно село кое доживеа брз развој во последниве години - голем број инвеститори купија земјиште и изградија многу рекреативни комплекси со забавни и спа центри. Посебно интересна е вилата зона на селото. Инфраструктурата е многу добро развиена - патишта во многу добра состојба, сите модерни удобности. Најголемиот терен за голф на брегот на Северното Црно Море „Црно Море Рама“ и уште два терени за голф се наоѓаат во непосредна близина.
Селото е богато со минерални води и глина, што е одличен предуслов за развој на бањскиот туризам. Областа е еколошки чиста, далеку од големи индустриски претпријатија.

Кафе 7 км
Балчик 14 км
Албена 31 км
Златни песоци 41 км
Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
126 m2
Корисна површина
111 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
5 km
Кафетерија
5 km
Ресторант
60 m
Бар
770 m
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00