Одлични 3 соби во одморалиштето Tortuga Beach, Кејп Верде

Santa Maria, Кејп Верде – ID 5391
140,000 Евра
Површина 89 m2
Достапно 3+кк
Спрат 1/2
Море 100 m
услуга 196 Евра За месец
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Доволно далеку од Европа и Русија и во исто време само шест и пол часа со авион од Прага. Откријте го совршеното резервно повлекување, како и одлична можност за инвестирање! Prime летови од Прага и Братислава! Целогодишно, целосно управување со изнајмување. Избор на други имоти со различни големини и распоред во ова и сестринските одморалишта. Цени од 140.000 €! Специфичниот опишан имот е удобна 3 соби во одморалиштето Tortuga Beach со 5* на островот Сал, Кејп Верде. Големината на станот е 73,9 м2, терасата има дарежлива 15,7 м2. Распоредот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, две купатила со тоалети, прекрасна тераса. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема. На барање, ќе испратиме план на подот и ќе обезбедиме онлајн или класична турнеја. Надоместокот за одржување е 196,31 € месечно. Проценет приход од наемнина од 6-7% од вложениот износ годишно.
Кејп Верде е тропски рај во средината на Атлантскиот Океан со 10 острови на западниот брег на Африка. Благодарение на 350 сончеви денови во годината, температурите се постојано помеѓу 25-30 °C, водата е кристално чиста. На оваа локација нема урагани, земјотреси, вулкани или други слични опасности. Кејп Верде има мантра „Без стрес“, а неговиот опуштен начин на живот го прави идеална дестинација за одмор. Интересот за патување во Кејп Верде се зголеми за 115% од 2000 година, а се очекува дополнително да се удвои до 2024 година. Успешната туристичка индустрија делумно се должи на високите стандарди за гостопримство и идеалната клима за пливање во текот на целата година на Зеленортските Острови. Брзо растечкиот интерес за оваа дестинација доведе до голема побарувачка за квалитетно сместување, што често ја надминува понудата. Освен на растечката туристичка индустрија, просперитетот на островите од Кејп Верде се должи и на стабилната, демократска влада и јасната стратегија на Рохо.
Спрат
1
број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
89 m2
Корисна површина
73.9 m2
Тераса
15.7 m2
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
720 m
Доктор
600 m
Кафетерија
600 m
Ресторант
0 m
Бар
300 m
Училиште/градинка
560 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00