Опремени 2 соби во прекрасниот комплекс Венера Палас, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 10048
Површина 47 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/6
Море 600 m
услуга 799 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба стилски наместен стан со 2 соби, кој се наоѓа на 4 кат во ексклузивниот комплекс Венера Палас на Сончев брег. Вкупната површина е 47,01 м2, изградена е 40,50 м2. Распоред: дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон со поглед на парк. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии. Станот е идеален за семеен одмор, инвестиција и целогодишно живеење.

Комплексот Венера Палас, во кој се наоѓа станот, се наоѓа во уникатна природна средина - прекрасна оаза на зеленило во одморалиштето Сончев брег. Комбинацијата на морскиот воздух со мирисот на јужниот бор е предуслов за уникатна атмосфера која е многу просперитетна за здравјето на телото и душата. Комплексот е мирен, тивок и мирен. Песочната плажа е оддалечена 8 минути. пешачење, сите удобности се на непосредна близина. Комплексот располага со СПА центар сместен во посебна зграда каде што можете да уживате во специјални третмани за релаксација и балнеолошки третмани. Комплексот работи преку целата година. Достапно за сопствениците и нивните гости:

• Отворен базен за возрасни и деца со разновидна опрема за подводна масажа

• Џакузи

• Елегантни чадори за сонце

• удобни шатори

• Егзотична градина со мала река меѓу природна вегетација -

дрвја и зеленило, цвеќиња, фонтани и перголи за одмор и релаксација

• соба за масажа, процедури и рехабилитација вклучувајќи процедури со морска кал, сауна, пареа

бања, туш и простор за седење;

• Отворена надворешна фитнес платформа меѓу дрвја и зеленило;

• Неверојатно лоби со рецепција - украсено со слики и рачно насликани тавани;

• Кафуле во класичен рустикален стил;

• Заеднички простори и лифт со уникатен внатрешен дизајн;

• игралиште;

• Паркинг;

• Подземен паркинг;

• 24-часовно обезбедување и сервис за камера во комплексот;

• 24-часовни медицински услуги за деца и возрасни;

• целогодишно одржување и управување со недвижен имот во областа;

Надоместокот за одржување е 799,17 евра годишно + фонд за поправка 44,20 евра годишно. Оддалеченоста од морето е 600 метри. Единствена можност за инвестирање!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
47 m2
Корисна површина
40.5 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
280 m
Доктор
620 m
Кафетерија
270 m
Ресторант
140 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00