Опремени 3 соби во комплексот Аспен Хаус, на 200м од жичара, отворен преку целата година, Банско

Банско, Бугарија – ID 5490
77,000 Евра
Површина 79 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/4
Жичара 300 m
Состојба Готово
Нудиме на продажба наместен стан со површина од 3 соби во апартманскиот хотел Aspen House, во светски познатиот ски-центар Банско. Понудениот стан се наоѓа на четврти и последен кат и е со вкупна површина од 79,08 м2. Апартхотелот се наоѓа на 15 минути пешачење од центарот на градот и на 5 минути пешачење (200 метри) од ски-лифтот. Aspen House на гостите и сопствениците им ги нуди следните содржини: рецепција, лоби бар, ресторан, внатрешен базен, спа центар, парна бања, сауна, центар за масажа, лифт, заштитен паркинг и професионални услуги. Апартманот е отворен во текот на целата година. Станот е комплетно наместен и опремен и го има следниот распоред: влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, секоја со посебно купатило со тоалет. Надоместокот за одржување е 14,40 €/м2 годишно. Многу добра понуда, препорачливо! Банско е живописен град познат по својата историја, сместен во подножјето на Пирин планина. Градот се наоѓа на 927 метри надморска височина, во долина во која се спојуваат три планини - Пирин, Родопи и Рила.
Од една страна - Родопите, од друга - Рила со највисокиот врв на Балканскиот Полуостров - Мусала (2925 м), а од третата - Пирин.
Градот Банско е главен административен и културно-економски центар во регионот.
Се наоѓа на 161 км јужно од аеродромот во Софија и 56 км југоисточно од Благоевград, со кој е добро поврзан.
Банско е популарна дестинација бидејќи е блиску до Грција - на само 140 километри од Егејското Море. На 6 км од Банско има топли минерални извори.
Затоа што Банско има се!
Зимски туризам
Според европското истражување на скијачките центри во Европа, Банско е меѓу најпопуларните центри. Одморалиштата се класифицирани во шест категории според должината на падините. Со патеки од 51 до 100 км Банско е на прво место! Ова е најевтиното одморалиште во оваа категорија на прегледани одморалишта. 75 км професионално подготвени и доверливо уредени падини, добра школа за скијање и просторија за скијање, кои се достапни за скијачите и сноубордерите.
27 километри модерни лифтови со голем капацитет ги превезуваат гостите брзо и удобно до падините, кои се совршено подготвени со совршено функционална опрема.
Скијалиштето има вкупно 17 обележани патеки со вкупна должина од 65 километри, од кои 9 километри се скијачки патишта. Банско нуди единствена можност за континуирано спуштање од 16 километри. Последните 7 километри од патеката, која го поврзува ски-центарот со градот Банско, се опремени со 40 топови за вештачко правење снег и осветлување за ноќно скијање.
Вкупниот број на лифтови е 23 - седум седишта, од кои два нови, 6 лифтови и десет детски лифтови. Има нови детски лифтови и градинка.
Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
79 m2
Корисна површина
70 m2
Паркинг
Да
Продавница
150 m
Доктор
560 m
Кафетерија
80 m
Ресторант
120 m
Бар
80 m
Училиште/градинка
220 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00