Опремени 3 соби во комплексот Orchid Fort, Sunny Beach

Sunny Beach, Бугарија – ID 8828
66,000 Евра
Површина 65 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/4
Море 800 m
услуга 13 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба 3-собен стан со вкупна површина од 65 м2, кој се наоѓа на втор кат од четири ката, во комплексот Орхидеја Форт на Сончев Брег, Бугарија. Распоредот е дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет и пространа тераса. Комплексот се наоѓа во непосредна близина на водениот парк Акција. Прекрасната плажа Сончев брег е оддалечена 15-20 минути пешачење (800 метри) и 500 метри од центарот на одморалиштето што нуди различни опции за забава.
Клубот Холидеј и Орхидеи Форт е „најзелениот“ резиденцијален комплекс за одморалиште на Сончевиот брег!
Само површината на уредување (тревници, зелени површини) е повеќе од 45.000 m2, што е повеќе од 65% од вкупната површина на локацијата каде што се наоѓа станбениот комплекс. Идеално место за живеење и летен одмор!
Инфраструктура Форт & засилувач; Клуб Холидеј & засилувач; орхидеи:
- 2 ресторани со европска и бугарска кујна
- Бар
- 9 базени за возрасни и деца, со надзор на безбедноста на туристите од професионални спасители
- бесплатни лежалки околу базените
- 2 тобогани
- Билјард и пинг-понг
- Супермаркет
- Продавници
- Менувачница
- Детско игралиште со лулашки и лизгалки
- „Опуштете се“ зона „оаза“ со дрвја, цвеќиња, тревник
- Фитнес опрема на отворено
- Тениски клуб
- Интернет клуб
- Фризерство
- Автомобили за изнајмување
- Масажа
- Паркинг, бесплатен за сопствениците и гостите
- 2 канцелариски приеми (нарачување секаков вид на услуги, екскурзии и сл.)
Надоместокот за одржување е 12,50 €/м2 годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
65 m2
Корисна површина
58 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
430 m
Доктор
710 m
Кафетерија
500 m
Ресторант
150 m
Бар
20 m
Училиште/градинка
730 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00