Пентхаус со поглед на море и во прва линија, Месамбриа Форт плажа, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 5859
148,000 Евра
Површина 151 m2
Достапно 3+кк
Спрат 4/4
Море 100 m
услуга 1,900 Евра За година
Состојба Готово

Нудиме простран пентхаус со површина од 3 соби, површина на станот е 151 м2. Станот се наоѓа на четврти и последен кат од комплексот Месамбриа Форт Бич на Елените, Свети Влас, Бугарија. Распоредот на станот е влезен хол, дневна со кујна, две спални соби, бања со тоалет и огромна, прекрасна тераса со поглед на море. Станот се продава комплетно наместен. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии.

Комплексот Месамбриа Форт Бич има теретана, базени за возрасни и деца, зона за релаксација, детско игралиште, ресторан и паркинг, 24-часовно обезбедување. Во комплексот ќе најдете се што ви треба за удобен и релаксирачки одмор со вашето семејство! Комплексот е одлично одржуван и се наоѓа во одморалиштето Елените, на 100 метри од плажа, 5 минути возење од Свети Влас и 10 минути возење од Сончев Брег.

Погоден за целогодишно живеење. Надоместокот за одржување е 1900 евра годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како Sunshine Coast. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива

Спрат
4
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Површина
151 m2
Корисна површина
120 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
70 m
Доктор
4 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
100 m
Бар
240 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00