Пјешчана Увала, стан со поглед на море

Medulin Pješčana uvala, Хрватска – ID 8330
259,000 Евра
Површина 73 m2
Достапно 3+1
Спрат 2/3
Море 50 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона
Стан 3+1 со подземна гаража е на одлична локација во Пјешчана Увала. Вкупната површина на станот е 61,74 м2, подземната гаража е 11,79 м2. Се состои од ходник, дневна, 2 спални соби, бања и тераса со поглед на море. Станот е достапен веднаш. Врвна локација, единствена можност

Медулин е на листата на водечки центри на истарскиот туризам и е едно од 20-те најпознати јадрански одморалишта. Динамичниот развој на ова некогаш мало рибарско село беше овозможен поради неговата исклучителна локација и благата медитеранска клима. Посетителите на Медулин можат да уживаат во мирен и уникатен пејзаж или да поминат динамичен одмор со одличната понуда на овој туристички центар. Идеален за сите спортови на вода, но благодарение на благата зима, медитеранската клима и богатата спортска инфраструктура, можете да уживате во сите други спортски и рекреативни активности.

Рестораните на Медулин сигурно нема да ве остават рамнодушни со понудата на имагинативни јадења.
Вкусете специјалитети од јадрански риби, ракови и школки, истарска пршута, пролетни деликатеси со див аспарагус и есенски гастрономски креации од афродизијачки тартуфи. Од црвените вина, сомелиерите ги препорачуваат Истарската Малвазија, Шардоне, Пино Ноар и бели сиви и Теран, Мерло и Кабарне Совињон.

Медулин има банка, банкомати, пошта, лекарска ординација, аптека, рибен пазар, перална за автомобили, голем број продавници и ресторани, продавници за сувенири, продавници за накит, фризерски салони, галерии отворени во текот на целата година. Забавата е разновидна, од ноќни клубови кои работат до утро, многу барови на плажа, кафулиња и летни тераси и разни клубови за анимација за млади и стари.
Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+1
Поглед на море
Да
Површина
73 m2
Корисна површина
61.74 m2
Балкон
Да
Гаража
Да
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
290 m
Ресторант
260 m
Бар
40 m
Училиште/градинка
450 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00