Прекрасен пентхаус со поглед на море, комплекс 5*, врвна цена, Свети Влас

Sveti Vlas, Бугарија – ID 3459
Површина 150 m2
Достапно 3+кк
Спрат 5/5
Море 30 m
услуга 1,365 Евра За година
Состојба Готово

Ви нудиме прекрасен, стилски пентхаус со површина од 3 соби, корисна површина на станот е 130м2, вкупно 150м2, се наоѓа на 5-ти кат од 5, во приватниот комплекс Едемска градина, во Свети Влас, Бугарија. Распоредот на станот е - влезен хол, дневна соба со кујна, две спални соби, две купатила со тоалети и огромна панорамска тераса со прекрасен поглед на морето. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според моменталните фотографии. Многу поволна цена за брза зделка! Стан идеален за изнајмување и користење преку целата година. Плочката од терасата ќе се замени на трошок на продавачот. Препорачуваме!

Комплексот во кој се наоѓа станот се наоѓа на само 30 метри од плажата и е еден од најдобрите комплекси на бугарското крајбрежје. Прекрасна комбинација на планини, море и прекрасна природа. Комплексот се наоѓа на првата линија, има огромна и совршено одржувана територија, се наоѓа на јужната падина на брегот на Црното Море, со поглед на античкиот град Несебар. На само неколку минути од центарот на Свети Влас, прекрасна оаза, природно вградена во природниот пејзаж. Комплексот работи преку целата година.

Зградите се опкружени со живописни градини со мали реки кои клокотат меѓу нив. Чувството на простор е зголемено со седум базени. Три ресторани нудат храна за да го задоволат секој вкус. За активните гости, комплексот нуди две мултифункционални тениски игралишта, затворен базен, фитнес клуб и СПА центар. Комплексот има цела низа дополнителни услуги, вклучувајќи деловен центар и брз кабелски или безжичен интернет. СПА центарот нуди широк спектар на спа процедури, 6 надворешни базени со водени каскади, фитнес, сауна, парна бања, џакузи, солариум, разни видови масажи, фризер.

Опрема на комплексот:

• 24-часовна рецепција

• интернет клуб

• Управување преку целата година

• Изнајмување на автомобили

• Бесплатен покриен паркинг со 4 нивоа

• Такси услуги

• Детски клуб

• Прием

• Перење, хемиско чистење и пеглање

• 24-часовно обезбедување

• Супермаркет

• Туристички и деловен центар

• Размена за индивидуални и организирани патувања

• Докторска ординација

• Wi-Fi

Надоместокот за одржување е 1365 евра годишно. Надоместокот за одржување вклучува, меѓу другото, и едно паркинг место во подземната гаража.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други. Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот подем. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни знаменитости. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во околината. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
5
број на спратови
5
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
150 m2
Корисна површина
130 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
100 m
Доктор
2 km
Кафетерија
630 m
Ресторант
20 m
Бар
300 m
Училиште/градинка
270 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00