Прекрасен стан 3+1 со тераса со поглед на море, ниски трошоци за сместување

Famagusta , Кипар – ID 9042
160,000 Евра
Површина 135 m2
Достапно 3+1
Спрат 5/7
Море 1 000 m
Состојба Готово

Претставувајќи локален сопственик од Фамагуста, нудиме единствена можност да купите голем стан покрај море по одлична цена. Трошоците за домување се приближно 1.500 CZK месечно. Бидејќи станот не е дел од туристичко одморалиште, нема такса за одржување и цената е многу поевтина.

Во цената се вклучени сите даноци, приклучоци, мебел и бела техника.

Станот се наоѓа во областа Јени Боазичи, на околу 5 км од градот Фамагуста, тоа е мирна област на градот, на кратко растојание од Средоземното Море, на кратко растојание од најголемиот универзитет на остров, Источноморскиот универзитет во Фамагуста, каде студираат 20.000 студенти од целиот свет.

Во близина има приватно училиште и болница и градинки во кои посетуваат деца од целиот свет.

Станот има поглед на море, во непосредна близина има неколку познати плажи во околината плус ископувањата на античкиот град Саламис, во градот Фамагуста ќе најдете се што ви треба, вклучително и многу споменици во стариот град.

Зошто нови згради во Северен Кипар?

Најдобрите приморски инвестиции во светот за 2021 година според Форбс.

Просечната годишна апрецијација на новите згради во последните две години е најмалку 30%

Целогодишно изнајмување и интересно враќање на новите згради

Цените од 55.000 CZK по м2 во проекти со пет ѕвезди со богата инфраструктура, сепак, цените постојано се зголемуваат, па затоа е најдобро да се инвестира во почетната фаза на проектите

План на рати до 5 години без зголемување

Идеално место за пензионирање

Заштита на правата на инвеститорите (со задоволство ќе објасниме за време на личен состанок).

Најниски трошоци за живот и трошоци за вода, струја, гас и гориво.

Данок на имот помал од 3 CZK по m2/годишно.

Една од најбезбедните земји во светот со низок криминал.

Цените во регионите постојано се зголемуваат, затоа не двоумете се да не контактирате што е можно поскоро.

Спрат
5
број на спратови
7
Достапно
3+1
Поглед на море
Да
Површина
135 m2
Корисна површина
133 m2
Балкон
10 m2
Гаража
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
1 km
Доктор
7 km
Кафетерија
700 m
Ресторант
480 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
510 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00