Прекрасен стан со 2 спални соби во неверојатниот комплекс Каскадас, Равда

Ravda , Бугарија – ID 9413
79,200 Евра
Површина 55 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/5
Море 350 m
услуга 14 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба луксузен стан со 2 соби, 55м2, кој се наоѓа на третиот кат од пет ката во елитниот комплекс Каскадас во Равда, Бугарија. Станот има многу функционален распоред: влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и балкон со прекрасен поглед. Комплексот се наоѓа веднаш до плажата, на едно од најубавите места на бугарскиот јужен брег на Црното Море, на 5 минути пешачење од песочната плажа и 300 метри од водениот парк Аква Парадајс. Областа има развиена инфраструктура со сите погодности за целогодишно живеење - намирници, ресторани, јавен превоз, училиште, градинка и друго. Комплексот располага со детско игралиште, голем базен за возрасни и деца, зона за релаксација, прекрасно уреден простор, џакузи, паркинг и 24-часовно обезбедување. Надоместокот за одржување е 14 € m2/годишно.
Од Равда има патен пристап до други познати одморалишта и градови како Бургас, Несебар и Сончев Брег.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Равда е синоним за мирен одмор поминат во приватност, полн со релаксација и влажен морски воздух. Секој може да најде место за одмор на пријатни плажи расфрлани во крајбрежната зона. За најмалите, постои аквапарк во Равда, кој е споредлив со аквапаркот во Примоск, кој е популарен локален град на полуостровот. Можеби единствената разлика е цената, која овде е многу попристапна отколку во другите делови на Бугарија. Овде навистина можете да купите нешто поповолно, без разлика дали се сувенири од одмор или овошје на локалниот пазар. Одлична е и пристапноста со приградски превоз до блиските одморалишта, како што се познатиот Сончев Брег, Бургас или историскиот Несебар, кој е во непосредна близина на градот Равда.
Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Површина
55 m2
Корисна површина
48.4 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
1 km
Доктор
670 m
Кафетерија
340 m
Ресторант
240 m
Бар
450 m
Училиште/градинка
910 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00