Прекрасен стан со поглед на море и планина, Котор, Црна Гора

Kotor, Црна Гора – ID 7781
340,000 Евра
Површина 80 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/3
Море 44 m
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба прекрасен 3-собен стан со уникатен поглед на море, во Котор во комплекс со базен во близина на море. Станот е со површина од 80 м2 и се наоѓа на 2 кат.
Распоред: дневна со трпезарија поврзана со отворена кујна, две спални соби, бања и пространа балкон со прекрасен поглед на морето и планините. Станот е наместен и опремен, се продава со целиот мебел. Терасата нуди прекрасен поглед на Которскиот залив.
Продавници, кафулиња, ресторани и сите други важни институции се на непосредна близина од станот. Имотот се наоѓа на само 44 m од морето.

Доброта е мало село во Црна Гора, на брегот на Которскиот залив. Населението на селото е околу 8.200 луѓе. Доброта се протега неколку километри по живописното крајбрежје, од античкиот град Котор до селото Љута и со право се смета за една од најубавите населби на Бока Котор. Зоната на плажата, долга околу 7 километри, се протега по целото село и се состои од површини од бетон и камче. Местото е полно со различни кафулиња, барови и ресторани. Недостатокот на пространи песочни плажи целосно се компензира со прекрасниот поглед на Которскиот залив. За разлика од плажите на многу големи туристички центри, крајбрежјето на Доброта е исклучително ретко да се видат преполни туристи.
Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
80 m2
Корисна површина
78 m2
Балкон
Да
Гаража
Да
Паркинг
Да
Продавница
250 m
Доктор
210 m
Кафетерија
60 m
Ресторант
60 m
Бар
290 m
Училиште/градинка
80 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00