Прекрасен стан со поглед на море во Преко, остров Угљан

Preko, Otok Ugljan, Хрватска – ID 10017
190,550 Евра
Површина 67 m2
Достапно 3+кк
Спрат 3/3
Море 240 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Се продава многу убав стан/стан во Прек на островот Угљан. Станува збор за стан на втор кат од зградата со прекрасен поглед на Преко и морето. Морето е на само 240 метри од овој имот, а центарот на градот е оддалечен само 150 метри.

Распоредот на собите се состои од ходник, 2 спални соби, бања, кујна со трпезарија и дневна и чардак. Лоѓијата е затворена, што ја зголемува реалната површина на станот во однос на 58,80 м2 запишани во земјишниот регистар на околу. 67 м2.

Во дворот има заеднички паркинг за станарите од зградата. На овој кат има и заеднички магацин на сосопствениците на зградата.

Поголемиот дел од мебелот останува во станот.

Куќата е изградена во 2005 година, а станот е реновиран и наместен во 2015 година. Прозорците се изработени од ПВЦ материјал со ролетни. Подните облоги во станот се паркет, плочки и ламинат. Има клима во дневната и во спалните соби. Станот има и оџак, па можете да поставите шпорет на дрва или пелети.

Зградата е поврзана со комплетна инфраструктура.

Угљан е најблискиот и најразвиениот остров на Задарскиот архипелаг, спроти градот Задар. Поврзан е со бројни линии на траект и катамаран, чие патување трае само 20 минути. Островот има ресторани, продавници, училишта, пристаништа, аптеки, соби за итни случаи итн., па иако сте на остров, имате се освен непроценливата убавина и шарм на островот.

Спрат
3
број на спратови
3
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
67 m2
Корисна површина
58.8 m2
Лоѓија
Да
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
250 m
Доктор
3 km
Кафетерија
250 m
Ресторант
60 m
Бар
220 m
Училиште/градинка
230 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00