Прекрасна 1 соба во комплексот Rose Residence, погодна за користење преку целата година, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 4685
44,000 Евра
Површина 39 m2
Достапно 1+кк
Спрат 3/5
Море 450 m
услуга 388 Евра За година
Состојба Готово

Нудиме прекрасна 1 соба од 38,75 м2, сместена на третиот кат од пет ката во затворениот комплекс Rose Residence во Сончев Брег, Бугарија, на 5 минути (450 метри) пешачење од централното пешачко шеталиште и плажата! Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема според моменталните фотографии. Распоред - влезен хол, дневна со кујна, бања со тоалет и тераса. Понуда идеална за изнајмување и користење преку целата година.

Комплексот Rose Residence се наоѓа на исклучително комуникативна локација, блиску до институции, банки, автобуски постојки, ресторани и продавници. Комплексот на сопствениците им обезбедува три надворешни базени, прекрасен простор со многу цвеќиња и зеленило, детско игралиште /ноќна анимација/, внатрешен паркинг, обезбедување.

Надоместокот за одржување е 388 €/м2 годишно.

Многу добра понуда, препорачливо!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
3
број на спратови
5
Достапно
1+кк
Површина
39 m2
Корисна површина
34 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
340 m
Доктор
150 m
Кафетерија
190 m
Ресторант
110 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
120 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00