Прекрасна двокатна семејна куќа со три спални соби во Кошарица, еко локација

Košarica, Бугарија – ID 8121
160,000 Евра
Површина 300 m2
Достапно 4+кк
Море 2 000 m
услуга 1,000 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме прекрасна двокатна куќа со три спални соби во помал комплекс во Кошарица, Бугарија. Двор околу 300 м2, површина на куќа 140 м2. Диспозиција:
Приземје - дневна со кујна и трпезарија, спална соба, бања со тоалет, помошна просторија, внатрешно скалило.
Прв кат - две спални соби со заедничка пространа тераса, две купатила со два тоалета, внатрешни скали.
Опрема:
Куќата има подно греење во бањите и соларни колектори поставени на покривот.
Куќата се продава со мебел и опрема според моменталните фотографии. Паркинг простор пред куќата. Комплексот располага со базен, простор за релаксација, уреден простор и паркинг. Растојанието од плажата е 2 км. Прекрасна, чиста еко локација. Надоместокот за одржување е 1.000 евра годишно.
Одлична зделка, препорачливо!
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Кошарица е рекреативно село (област Бургас, општина Несебар), лоцирано на 2 километри од популарното одморалиште Сончев Брег, во подножјето на величествената планина Стара Планина, чии последни падини постепено се спуштаат во кристално чистите води на Црното Море. Оваа област е живописна, со прекрасен панорамски поглед, потопена во густа медитеранска вегетација. Селото нуди одлични услови за рекреација и туризам.
Селото е многу шармантно, ја одржува својата чистота и убавина. Тука е хармонијата, убавината и спокојството на чистата и недопрена природа. Популарното и живо одморалиште Сончев Брег и живописниот природен резерват Калината се во близина.
Областа има одлични можности за љубителите на одмор на плажа и љубителите на жив ноќен живот (во одморалиштето Сончев Брег). Љубителите на природата имаат можност да одат во шума или да возат велосипед. Бројни еко-правци нудат можност за практикување на екотуризам и планинарење. Блиските езерца ќе ги воодушеват љубителите на риболовот.
Кошарица се наоѓа на надморска височина од 100 метри. Плажата и одморалиштето Сончев Брег се на 3 километри, градот Бургас и меѓународниот аеродром - 40 километри, Варна - околу 90 километри. Селото има училиште, дуќани и прекрасна црква на плоштадот. Патиштата се асфалтирани, има централна водоводна и фекална канализација, телефон и интернет конекција.
број на спратови
2
Достапно
4+кк
Површина
300 m2
Плац
300 m2
Корисна површина
140 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
140 m2
Паркинг
Да
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
2 km
Доктор
3 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
380 m
Бар
2 km
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00