Прекрасна и комплетно опремена 1 соба во Magnolia Residence 2, Sunny Beach.

Сончев брег, Бугарија – ID 8443
44,000 Евра
Површина 39 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/5
Море 550 m
услуга 10 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Ви нудиме наместен 1-собен стан во комплексот Magnolia Residence во северозападниот дел на Сончев брег. Вкупната површина е 39 м2 и се наоѓа на втор кат од пет ката. Се состои од влезен хол, дневна соба со кујна, бања со тоалет и балкон. Растојанието до морето е само 550 метри. Комплексот располага со обилна опрема која ќе го направи вашиот престој попријатен. Пријатно и тивко место. Квалитетот на завршните работи може да се види во секој детал од зградата. Надоместокот за одржување е 10 €/м2 годишно. Magnolia Residence им нуди на сопствениците и нивните гости базен, простор за релаксација, добро одржувани зелени површини и 24-часовно обезбедување. Сите удобности се на непосредна близина, а автобуската станица Странџа е на 300 метри од комплексот. Јавен паркинг е достапен на лице место. Модерното одморалиште Сончев Брег ги воодушевува своите гости со многу места за одмор и забава - бројни ресторани, егзотични ноќни клубови, модерни дискотеки и луксузни кафулиња.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
1+кк
Површина
39 m2
Корисна површина
34 m2
Балкон
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
180 m
Доктор
490 m
Кафетерија
260 m
Ресторант
170 m
Бар
260 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00