Прекрасна куќа со базен и летна кујна, Аледо, Шпанија

Aledo, Шпанија – ID 6987
249,950 Евра
Површина 8000 m2
Достапно 5+кк
Море 50 000 m
Состојба Готово

Нудиме на продажба прекрасна селска куќа од 210 м2 со 4 спални соби и 3 купатила со приватен базен од 9х4м2 со (можност за покривање) и надворешна кујна која се наоѓа во Аледо, Мурсија. Овој имот се наоѓа на подигната парцела од 8.000 м2 со портокалови дрвја и повеќе од 50 маслинови дрвја. Овој имот нуди зачудувачки панорамски поглед на околните планини, селата и е на само неколку минути возење до самото село.

По влегувањето во имотот имате патека со чакал со многу простор за возила. Има прекрасна тераса свртена кон југ со крошна што може да се повлече со поглед на базенот и планините. Ова е многу мирно место за одмор и вечера под отворено небо. Пространиот салон и трпезаријата со отворен план имаат централно греење и вентилатори на таванот на нафта. Од трпезаријата, која има таван со дрвени греди, терасата е врата до прекрасна тераса со поглед на планините. Кујната е опремена со многу ѕидни и основни плакари, дебели гранитни работни плочи, плинска плоча и плински котел. Вклучена е целата бела техника. Веднаш до трпезаријата, имаме ходник каде што има помошна просторија со машина за перење и машина за миење садови. Има и туш кабина и врата кон предната градина. Надвор од дневната соба имаме уште еден ходник со четири двокреветни спални соби со самостојни гардероби и централно греење. Има две мастер спални соби со сопствена бања, едната со голема кабина, а другата со када и надземен туш. Една од главните спални соби има балконски врати кон терасата.

Надвор имаме летна кујна со скара и голема просторија за складирање со фрижидер. Оттука, скалите водат до базенот со многу простор на палубата за сончање, туш на отворено и 2 летниковци за дополнителна сенка додека уживате во медитеранскиот начин на живот. Градината е главно покриена со чакал со овошни дрвја со систем за наводнување. Имотот има надворешно осветлување што го прави одлична карактеристика ноќе. Има и голема дрвена барака за дополнително складирање или сместување доколку е потребно.

Локацијата на Аледо во природниот парк Сиера Еспуñ природно значи дека Аледо се наоѓа во област со голема сценска убавина во која љубителите на природата кои ја посетуваат областа сигурно ќе уживаат.

број на спратови
2
Достапно
5+кк
Површина
8000 m2
Плац
8000 m2
Корисна површина
210 m2
Тераса
Да
Базен
Да
Градежна површина
210 m2
Паркинг
Да
Продавница
900 m
Доктор
7 km
Кафетерија
2 km
Ресторант
790 m
Бар
750 m
Училиште/градинка
560 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00