Прекрасна куќа со базен, во близина на плажа, девица природа, Александрово

Alexandrovo, Бугарија – ID 9966
195,000 Евра
Површина 160 m2
Достапно 5+кк
Море 10 000 m
услуга 1 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме прекрасна куќа со вкупна површина од 160 м2, која е изградена на парцела од 460 м2. Куќата се состои од:

- Приземје: пространа дневна соба со кујна, тоалет, соблекувална, скали и трем

- Прв кат: четири соби, бања со тоалет.

Имотот вклучува паркинг простор, базен со димензии 6x3 m, дрвена пергола со скара, барака за огревно дрво и тревник.

Куќата е комплетно опремена и наместена. Не му требаат поправки и други инвестиции. Се наоѓа во близина на селото Александрово, на само 10 километри од морскиот брег.

Селото Александрово се наоѓа во југоисточна Бугарија, во регионот Поморие, на 35 километри од регионалниот центар Бургас и неговиот меѓународен аеродром, 17 километри источно од Несебар, помеѓу езерата Ахелој и Порој.

Најголемото бугарско црноморско одморалиште Сончев брег е на само 12 километри од селото Александрово. Висината е околу 200 метри.

Александрово се развива динамично - овде во последните години се изградени многу луксузни вили и куќи. Се повеќе туристи го претпочитаат ова место поради различните опции за рекреација. Од една страна - бескрајните прекрасни плажи на Сончевиот брег, прошетка низ древниот Несебар - еден од најстарите градови во Европа или релаксирачки спа третмани во Поморие, познат по уникатните бањи со кал. Од другата страна се Стара планина, што го прави селото едно од најпопуларните дестинации за одмор покрај Црното Море.

Селото Александрово се наоѓа во област вклучена во Натура 200 – заштитено природно подрачје за биолошка разновидност во Европската Унија.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Ние се грижиме за управувањето со имотот од А до Ш. Можете да се потпрете на нас во сите погледи.

Купувањето на нашата врска не завршува, туку само започнува.

Тимот МНМ

број на спратови
2
Достапно
5+кк
Површина
160 m2
Плац
460 m2
Корисна површина
160 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
160 m2
Паркинг
Да
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
5 km
Доктор
5 km
Кафетерија
170 m
Ресторант
170 m
Бар
170 m
Училиште/градинка
4 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00