Прекрасна куќа со поглед на море, сопствен базен и камин, девствена природа, Кошарица

Košarica, Бугарија – ID 8488
122,000 Евра
Површина 153 m2
Достапно 4+кк
Море 3 000 m
услуга 1,700 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба прекрасна градска куќа со поглед на море во Кошарица, Бугарија. Куќата се наоѓа во јужното подножје на планината „Стара планина“, во близина на прекрасна песочна плажа и во исто време во мирен комплекс од високата класа, далеку од туристичката гужва. Куќата е на два ката и е со вкупна површина од 143 м2. Се состои од влезен хол, дневна со кујна, три спални соби, три купатила со тоалети, два балкони. Куќата има прекрасно одржувана градина со сопствен базен и скара. Многу добра цена! Препорачуваме!

Куќата се продава со мебел и бела техника според моменталните фотографии.

Сопствениците и нивните гости имаат на располагање во комплексот: СПА, фитнес, неколку базени, многу зони за релаксација, бар & засилувач; скара, рибен ресторан, билијард, соба за игри, одлично одржуван простор, многу зеленило. Растојанието од плажата е 3 км.

Надоместокот за одржување е 1.700 евра годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Кошарица е одморалиште (област Бургас, општина Несебар), сместено на 3 км од популарното одморалиште Сончев Брег, во подножјето на величествената планина Стара Планина, чии последни падини постепено се спуштаат во кристално чистите води на Црното Море. . Оваа област е живописна, со прекрасен панорамски поглед, потопена во густа медитеранска вегетација. Селото нуди одлични услови за рекреација и туризам.

Селото е многу шармантно, ја одржува својата чистота и убавина. Тука е хармонијата, убавината и спокојството на чистата и недопрена природа. Популарното и живо одморалиште Сончев Брег и живописниот природен резерват Калината се во близина.

Областа има одлични можности за љубителите на одмор на плажа и љубителите на жив ноќен живот (во одморалиштето Сончев Брег). Љубителите на природата имаат можност да одат во шума или да возат велосипед. Бројни еко-правци нудат можност за практикување на екотуризам и планинарење. Блиските езерца ќе ги воодушеват љубителите на риболовот.

Кошарица се наоѓа на надморска височина од 100 метри. Плажата и одморалиштето Сончев Брег се на 3 километри, градот Бургас и меѓународниот аеродром - 31 км, Варна - околу 90 км. Селото има училиште, дуќани и прекрасна црква на плоштадот. Патиштата се асфалтирани, има централна водоводна и фекална канализација, телефон и интернет конекција.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
153 m2
Плац
153 m2
Корисна површина
143 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
143 m2
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
5 km
Доктор
6 km
Кафетерија
40 m
Ресторант
40 m
Бар
5 km
Училиште/градинка
50 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00