Прекрасна парцела со планска дозвола во прв ред до море

Sveti Filip i Jakov, Хрватска – ID 8271
454,740 Евра
Површина 2332 m2
Море 20 m
Сезона Летна сезона
Се продава прекрасно земјиште во прв ред до море во Св. Петар. Имотот нуди прекрасен поглед на морето и познатиот хрватски остров Галешњак во облик на срце!
Земјиштето е со површина од 2332 м2. Парцелата е долга 121,87 м и ширина во горниот дел 25,83 м.

За вилата се добива градежна дозвола, така што за краток временски период ќе може да се гради.
Цената од 195 €/м2 е исклучително привлечна за земјиште во првиот ред до море, особено ако се земе предвид дека вклучува и планска дозвола.

Вилата е дизајнирана како полусамостојна куќа.
На приземје од секоја зграда има пространа дневна соба со кујна и трпезарија, влез, тоалет, предна и задна покриена тераса. Двете тераси имаат можност за поставување на летна кујна со скара. Пред терасите има посебен базен со прекрасен поглед на морето.
Скалите водат до првиот кат, каде има две спални соби, секоја со сопствено купатило и излез на тераса. Секоја зграда има своја гаража.

Плацот е на само 20 км од аеродромот Задар и Земуник. Се наоѓа на 17 км од пристаништето Гаженица, 10 км од Марина Далмација и 13 км од автопатот. Биоград на Мору, град и пристаниште, се наоѓа на 9 километри јужно од оваа земја, на мал полуостров и копно. Малиот живописен град Свети Филип и Јаков се наоѓа на брегот на Пасманското Море, помеѓу Задар и Биоград и е на само 4 километри од копното.


Свети Петар на Мору е прекрасно мало туристичко место лоцирано во срцето на Далмација, недалеку од Задар. Местото е познато по своите поранешни викендички и паркови на задарските благородници. Меѓу другото, атрактивен е и поради можноста за учество во различни спортски активности на копно и на море.

Посебен шарм му дава и близината на островите Корнати, на кои се организираат екскурзии. Живописниот канал Пашман со голем број мали острови го штити Свети Петар на Мору од силни ветрови од морето, што е предност за капачите и чамците. Во непосредна близина се наоѓа Вранското езеро, најголемото езеро во Хрватска, богато со слатководни риби.

Поглед на море
Да
Површина
2332 m2
Градежна површина
800 m2
Продавница
4 km
Доктор
4 km
Кафетерија
220 m
Ресторант
140 m
Бар
200 m
Училиште/градинка
1 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00