Прекрасна семејна куќа со базен на посакуваната локација Привлака во Задарскиот регион

Privlaka, Хрватска – ID 9482
430,000 Евра
Површина 290 m2
Достапно 4+кк
Море 90 m
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Нудиме на продажба прекрасна семејна куќа на популарната и посакувана локација Привлака во Задарскиот регион..

Оваа аголна куќа е изградена во многу добра состојба и ги нуди сите удобности за семеен живот или како инвестиција за изнајмување за одмор.

Завршен во 2016 година, овој имот се наоѓа на парцела од 592 m² и има корисна површина од 90 m² распоредена на два ката. На приземјето на куќата ќе најдете модерна кујна поврзана со дневната соба и трпезаријата, од каде што можете да стигнете до пространата тераса. На имотот има и базен, каде што можете да уживате во топлите летни денови.

На првиот кат има три светли спални соби, секоја со пристап до балкон кој нуди прекрасен поглед на морето, кое е на само 90 метри од куќата. Куќата е опремена со модерни апарати и капацитети, вклучувајќи интернет конекција, греење на струја, водовод, канализација и сопствена пречистителна станица за отпадни води.

Имотот има и паркинг простор и прекрасна градина од 200 m². Куќата е оградена и се наоѓа во мирен дел од селото, што гарантира приватност и безбедност. Пристапот до имотот е обезбеден по бетонски пат.

Овој имот е идеален избор за оние кои бараат удобно живеење во близина на море, со можност за пливање и други летни активности. Неговата локација исто така го прави одлична инвестиција, бидејќи областите како Привлака се многу барани меѓу туристите. Куќата ќе биде достапна од 30 август 2024 година.

Доколку барате идеално место за семејно живеење или одлична инвестиција во недвижнини во еден од најубавите региони на Хрватска, не двоумете се да не контактирате за повеќе информации или за лично разгледување.

број на спратови
2
Достапно
4+кк
Поглед на море
Да
Површина
290 m2
Плац
592 m2
Корисна површина
90 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
90 m2
Паркинг
Да
Продавница
390 m
Доктор
4 km
Кафетерија
750 m
Ресторант
40 m
Бар
340 m
Училиште/градинка
300 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00