Прекрасна вила од предната линија со приватна градина и базен, 4 спални соби, гарантиран принос, Зеленортски Острови

Санта Марија, Кејп Верде – ID 5235
499,000 Евра
Површина 153 m2
Достапно 5+кк
услуга 327 Евра За месец
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме прекрасна вила со четири спални со површина од 153,8 м2 на прва линија на плажа! Сопствена градина и сопствен базен. Единствена можност за инвестирање! Загарантиран приход со можност за користење 5 недели годишно во рамките на гарантираниот приход! Сопствена градина и сопствен базен! Сопственикот не плаќа енергија, базени, зони за релаксација, лежалки и чадори на плажа во периодот на сопствена употреба за себе или за своите гости! Бесплатни тури на лице место! 47 недели годишно целосно управување со изнајмување. Без надомест за одржување под услов да потпишете договор за изнајмување со друштво за управување! Доколку сопственикот не сака гарантиран принос, надоместокот за одржување е 327,18 евра месечно. Очекуван годишен принос од 6-7%. Избор на други имоти со различни големини и распоред во ова и сестринските одморалишта. Цени од 140.000 €! Специфичниот опишан имот е прекрасна вила од предната линија во одморалиштето 5* Тортуга на плажата на островот Сал, Кејп Верде. Вилата е на два ката, на плац од 288 м2, прекрасна тераса од 40,3 м2, и приватен базен.
Диспозиција-
прв кат: влезен хол, пространа дневна со кујна со пристап до тераса и двор, спална, тераса, помошна соба, бања со тоалет.
втор кат - три пространи спални соби, две бањи со тоалети, убава, пространа тераса
Во цената е вклучен мебел и опрема со висок квалитет. На барање, ќе испратиме план на подот и ќе обезбедиме онлајн или класична турнеја.
Кејп Верде е тропски рај во средината на Атлантскиот Океан со 10 острови на западниот брег на Африка. Благодарение на 350 сончеви денови во годината, температурите се постојано помеѓу 25-30 °C, водата е кристално чиста. На оваа локација нема урагани, земјотреси, вулкани или други слични опасности. Кејп Верде има мантра „Без стрес“, а неговиот опуштен начин на живот го прави идеална дестинација за одмор. Интересот за патување во Кејп Верде се зголеми за 115% од 2000 година, а се очекува дополнително да се удвои до 2024 година. Успешната туристичка индустрија делумно се должи на високите стандарди за гостопримство и идеалната клима за пливање во текот на целата година на Зеленортските Острови. Брзо растечкиот интерес за оваа дестинација доведе до голема побарувачка за квалитетно сместување, што често ја надминува понудата. Освен на растечката туристичка индустрија, просперитетот на островите од Кејп Верде се должи и на стабилната, демократска влада и јасната стратегија на Рохо.
број на спратови
2
Достапно
5+кк
Површина
153 m2
Плац
288 m2
Корисна површина
153.8 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
153.8 m2
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
ресторант
ресторант
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
720 m
Доктор
600 m
Кафетерија
600 m
Ресторант
0 m
Бар
300 m
Училиште/градинка
560 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00