Прекрасна вила со солариум на покривот, Кампосол, Шпанија

Camposol, Шпанија – ID 9691
124,950 Евра
Површина 408 m2
Достапно 3+кк
Море 15 000 m
Состојба Готово

Ние сме број еден на пазарот и експерти за вашиот недвижен имот во странство. Нашата цел е да претставиме атрактивни имоти во странство на чешкиот пазар. Дојдете со нас во Шпанија и искористете ја нашата инвестициска турнеја за да ги видите атрактивни имоти.

Ви нудиме прекрасна вила во одлична состојба и подготвена за вселување. Неговата вкупна површина е 408м2, има 3 соби. На предниот дел на имотот има голема отворена тераса со целосна должина од која можете да уживате во прекрасниот поглед. Влегувањето во имотот ве носи директно во дневната соба која има камин, клима уред и тавански вентилатор за ладење. Трпезаријата се наоѓа зад дневната соба и удобно сместува комплет за јадење. Прозорецот во трпезаријата е заменет со дворни врати кои овозможуваат пристап до големата задна тераса и додаваат дополнителна светлина на имотот. Кујната е реконструирана и има модерна гардероба и италијански гранитни површини.

Можете да стигнете до двете спални соби преку свод од дневната соба. И двете можат да сместат брачен кревет и имаат многу корисни вградени гардероби и вентилатори на таванот. Семејната бања има туш. Имотот има централно греење. Натпросечниот дел од 410 м2 е опремен со многу отворен простор. Ако сакате да додадете базен, тој би се вклопил на страната на куќата. Подигнатиот заден двор обезбедува дополнителен надворешен простор за уживање на отворено и тука ќе најдете помошна просторија која е додадена како мала доградба. Вградените скалила со плочки водат до солариумот на покривот со прекрасен поглед на далечните планини. Има целосно асфалтиран пат до едната страна на имотот за паркирање надвор од патот. Зад патеката има две дрвени бараки, идеални за дополнително складирање. Еден од нив моментално се користи како работилница. Од другата страна на надворешниот простор на вилата е чакал и засадена со мешавина од мали дрвја и грмушки, и токму тука би се наоѓал базенот. Пристапот до столбната плоча е преку врата под предниот двор, идеален за складирање. Имотот се наоѓа во тивка област на се попопуларниот станбен имот Camposol Golf Development.

Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена.

Camposol има придобивки од два трговски центри, во двата од кои ќе најдете различни граѓански удобности од супермаркети, ресторани, пошта до здравствен центар и многу повеќе. Camposol е 15-минутно возење од прекрасните плажи на Средоземното Море и прекрасното пристаниште Пуерто де Мазарон. Меѓународниот аеродром Мурсија (Корвера) е помалку од 30 минути со автомобил, а Аликанте е само 1 час.

број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
408 m2
Плац
408 m2
Корисна површина
408 m2
Тераса
Да
Градежна површина
408 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
3 km
Доктор
1 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
3 km
Бар
3 km
Училиште/градинка
7 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00