Прекрасна вила во одморалиштето во прва линија со сопствена градина и базен. Загарантиран принос, Зеленортски Острови

Санта Марија, Кејп Верде – ID 4141
325,000 Евра
Површина 72 m2
Достапно 3+кк
Море 100 m
Состојба Готово
Единствена можност за инвестирање! Загарантиран приход со можност за користење пет недели годишно! Сопственикот не плаќа енергија, базени, зони за релаксација, лежалки и чадори на плажа во периодот на сопствена употреба за себе или за своите гости! Бесплатни тури на лице место! 47 недели годишно целосно управување со изнајмување. Без надомест за одржување под услов да потпишете договор за изнајмување со друштво за управување! Избор на други имоти со различни големини и распоред во ова и сестринските одморалишта. Цени од 140.000 €! Специфичниот опишан имот е прекрасна вила од предната линија во одморалиштето 5* Melia Dunas на островот Сал, Кејп Верде. Вилата е двокатна, има сопствена градина од 113,18 м2 и сопствен базен од 15,71 м2.
Диспозиција-
прв кат: влезен хол, пространа дневна со кујна со пристап до тераса и двор, спална, тераса, помошна соба, бања со тоалет.
втор кат - пространа спална соба, бања со тоалет, убава, пространа тераса со џакузи.
Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема. На барање, ќе испратиме план на подот и ќе обезбедиме онлајн или класична турнеја
Кејп Верде е тропски рај во средината на Атлантскиот Океан со 10 острови на западниот брег на Африка. Благодарение на 350 сончеви денови во годината, температурите се постојано помеѓу 25-30 °C, водата е кристално чиста. На оваа локација нема урагани, земјотреси, вулкани или други слични опасности. Кејп Верде има мантра „Без стрес“, а неговиот опуштен начин на живот го прави идеална дестинација за одмор. Интересот за патување во Кејп Верде се зголеми за 115% од 2000 година, а се очекува дополнително да се удвои до 2024 година. Успешната туристичка индустрија делумно се должи на високите стандарди за гостопримство и идеалната клима за пливање во текот на целата година на Зеленортските Острови. Брзо растечкиот интерес за оваа дестинација доведе до голема побарувачка за квалитетно сместување, што често ја надминува понудата. Освен на растечката туристичка индустрија, просперитетот на островите од Кејп Верде се должи и на стабилната, демократска влада и јасната стратегија на Рохо.
број на спратови
2
Достапно
3+кк
Површина
72 m2
Плац
149 m2
Корисна површина
72.04 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Базен
Да
Градежна површина
72.04 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
2 km
Кафетерија
270 m
Ресторант
130 m
Бар
170 m
Училиште/градинка
320 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00