Прекрасни 2 соби, со поглед на море, Обзор

Хоризонт, Бугарија – ID 7568
86,000 Евра
Површина 73 m2
Достапно 2+кк
Спрат 3/6
Море 50 m
услуга 937 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме простран 2-собен стан со вкупна површина од 73 м2, корисна површина на станот е 64 м2, се наоѓа на трет кат од шест ката, во приватен комплекс со лифт, во Обзор на првата линија на морето. Во цената е вклучен мебел и опрема според фотографиите. Распоредот е влезен хол, пространа дневна со кујна и трпезарија, спална соба, балкон со пристап од двете соби и бања со тоалет. Прозорците од дневната соба и балконот нудат прекрасен поглед на морето. Комплексот Obzor Beach Resort се наоѓа веднаш на плажа во еден од најмирните бугарски приморски градови - Обзор. Плажата е една од најдолгите на бугарското крајбрежје на Црното Море - 10 километри, а должината на плажата директно пред комплексот е 800 метри. Морските води се релативно мирни, кристално чисти, песокот е златен. Главната цел на комплексот е да функционира како апартмански хотел, погоден за сите кои бараат релаксирачки одмор и сакаат да уживаат во морето и сонцето. Овде ќе ја најдете благосостојбата, мирот, радоста и удобноста за кои сонувате за себе и целото семејство за време на вашиот летен одмор. Со купување на стан, можете да ја добиете не само вашата летна резиденција, каде што можете да го поминете вашиот одмор, туку и да добиете приход од изнајмување. Комплексот нуди управување со имотот во форма на нивно изнајмување на туристи за летната туристичка сезона, во периодот кога сопствениците не го користат својот имот. Комплексот има договори со водечки лиценцирани тур-оператори и ефективно рекламирање, благодарение на што во претходните години се постигнуваше исклучително добро искористување на становите од туристи.
Надоместокот за одржување, вклучувајќи го и фондот за поправка, изнесува 937 евра годишно. Плажата е една од најубавите на бугарското крајбрежје. Почитувани клиенти, со оглед на моменталната ситуација, спроведуваме тури преку Интернет во форма на пренос во живо. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Ние организираме изнајмување и управување со имот за нашите клиенти низ целиот бугарски брег.
Хоризонт на одморалиште:
Обзор се наоѓа во прекрасен пејсаж, во заливот на Црното Море, врамен од Балканскиот прстен (Стара Планина) на околу 60 километри јужно од Варна и 74 километри од Бургас.
Плажи и природа: тоа е популарно и навистина пријатно мало одморалиште кое го комбинира морето со широки, удобни плажи со можност за планинарење и лесни прошетки. Реките Двојница и Камчија, кои се дел од природниот резерват, се влеваат во морето кај Обзор. Хоризонт и неговата историја:
Неговата прекрасна локација се рефлектираше во оригиналното античко име Хелиополис (Сончев град). Оригиналната грчка поморска база подоцна стана важна римска тврдина. Во средниот век постоела непробојна бугарска тврдина Козјак, која заштитувала пристаниште од големо економско значење за бугарската трговија на Црното Море во 13 и 14 век.Урнатините на средновековната тврдина се на околу 3 километри од денешен Обзор. Овде ќе ги најде и урнатините на храмот на Јупитер на остатоците од римските ѕидини.
Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
73 m2
Корисна површина
64 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
40 m
Доктор
1 km
Кафетерија
30 m
Ресторант
30 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00