Прекрасни 2 соби во пријатен комплекс со базен на покривот, Сончев Брег

Sunny Beach, Бугарија – ID 9108
49,500 Евра
Површина 71 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/6
Море 500 m
услуга 9 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме простран стан со 2 соби со вкупна површина од 71 м2, кој се наоѓа на вториот кат од комплексот Барко дел Сол на Сончев Брег, Бугарија. Станот се состои од дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса.
Комплексот Барко дел Сол се наоѓа во централниот дел на Коста дел Сол, во близина на некои од најпознатите барови и ресторани, на 500 метри од плажата, на пресекот на главното шеталиште на Коста дел Сол, што го поврзува западниот дел. на одморалиштето со центар. На само неколку минути има автобуска станица, од каде што можете да одите со автобус до градовите Несебар и Свети Влас.
Barco Del Sol има свој мини маркет и 24-часовно обезбедување. Една од главните атракции е базенот на покривот на зградата. Можете да се напиете во барот покрај базенот додека уживате во живописниот поглед.
Надоместокот за одржување е 9 €/м2 годишно. Одлична зделка, препорачливо!
Ви нудиме незаменлива количина на квалитетен и проверен недвижен имот. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
2
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
71 m2
Корисна површина
62.48 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
110 m
Доктор
230 m
Кафетерија
80 m
Ресторант
20 m
Бар
110 m
Училиште/градинка
250 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00