Прекрасни 2 соби во прва линија и 20 метри од плажа, во комплексот Majestic, Sunny Beach

Sunny Beach, Бугарија – ID 4729
71,000 Евра
Површина 79 m2
Достапно 2+кк
Спрат 5/7
Море 20 m
услуга 11 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Летна сезона

Нудиме прекрасен 2-собен стан од 79 м2, кој се наоѓа на петти кат од седум ката во комплексот Majestic во Сончев Брег, Бугарија. Распоред - влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет, балкон пристапен од двете соби. Прозорците на двете соби и балконот се ориентирани кон запад. Оддалеченоста од плажата е 20 метри, комплексот е во прва линија. Следниве се достапни за вас и вашите гости во комплексот:

4 уникатни ресторани: главен ресторан со 600 седишта, главен ресторан тераса со 150 седишта, тематски ресторан (A la carte) со 300 седишта, ресторан на базен со 500 седишта внатре и 250 седишта надвор во сенка на дрвјата

Соба за состаноци

соба за игри за возрасни (базен, шах, табла, итн.)

Парк

Спа центар (фитнес, турска сауна, финска сауна, масажи, џакузи)

Салон за убавина (фризерски салон, салон за убавина)

Паркинг

4 барови: лоби бар - 800 седишта, бар на тераса - 500 седишта, лоби бар - 120-150 седишта, бар покрај базен - 175-200 седишта

Базен: главен базен, солариум, детски базен

Детско катче: мини клуб (расадник)

Клуб за хоби (занаетчиска работилница)

Игралиште

Спортски простор: мултифункционално игралиште, тениско игралиште, игралиште за одбојка на плажа. Надоместокот за одржување е 11 €/м2 годишно.

Многу добра понуда, препорачливо!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.

Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.

Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.

Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.

Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу лизгалки, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.

Спрат
5
број на спратови
7
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
79 m2
Корисна површина
64 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
250 m
Доктор
1 km
Кафетерија
810 m
Ресторант
80 m
Бар
150 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00