Прекрасни 3 соби, пространа тераса, Кафе

Кафе, Бугарија – ID 4045
134,000 Евра
Површина 127 m2
Достапно 3+кк
Спрат 2/4
Море 600 m
Состојба Готово
Нудиме прекрасен 3-собен стан со вкупна површина од 127 м2 со голема тераса. Станот се наоѓа на втор кат од четири ката со лифт, во комплексот Калиакрија Ресорт. Се состои од многу пространа дневна соба со кујна во форма на буквата У, две спални соби и две купатила со тоалет, едната бања има туш, другата када + биде и помошни простории. Се продава комплетно наместен со мебел и опрема по актуелни дотографии. Уникатен поглед на море.
Станбена опрема: мермерен камин на дрва, клима, квалитетни двојни прозори, одлична изолација, подови од природен камен, подно греење во бањите
Ресортот Калиакрија е свртен кон југ и се наоѓа во срцето на таканаречената бугарска ривиера за голф, со можеби најдобриот и најживописниот поглед наоколу. Апартманите имаат поглед на теренот за голф Тракиски карпи, како и заливот Каварна, кој се протега од Кејп Калиакра до Албена и Златните Песоци. Ресортот Калиакрија е дизајниран од шпански архитекти познати по своите луксузни вили на Коста дел Сол, како и од бугарски архитекти и го комбинира докажаниот концепт на медитеранскиот брег со локалниот бугарски архитектонски стил. Дрвени перголи, огради од ковано железо, топли бои, згради меѓу поплочени камени патеки, зелени градини.
Одморалиштето располага со ресторан, бар покрај базен, бар на плажа, детско игралиште, здравствен и велнес центар. Изнајмување велосипеди, јавање коњи, риболов, стрелаштво, терен за голф во близина, тениски терени.
Во соседното одморалиште Топола Скис има аква парк и акционен парк
Плажа Херос 3,7 км
Плажата Адора 4,2 км
Плажата Бендида 6,7 км
Плажа Аргата 6,1 км
Автобус оди до плажа во редовни интервали, кој ќе ве однесе таму и назад.

Топола е тивко рекреативно село кое претрпе брз развој во последниве години - голем број инвеститори купија земјиште и изградија многу рекреативни комплекси со забавни и спа центри. Посебно интересна е вилата зона на селото. Инфраструктурата е многу добро развиена - патишта во многу добра состојба, сите модерни удобности. Најголемиот терен за голф на брегот на Северното Црно Море „Црно Море Рама“ и уште два терени за голф се наоѓаат во непосредна близина.
Селото е богато со минерални води и глина, што е одличен предуслов за развој на бањскиот туризам. Областа е еколошки чиста, далеку од големи индустриски претпријатија.

Кафе 7 км
Балчик 14 км
Албена 31 км
Златни песоци 41 км
Спрат
2
број на спратови
4
Достапно
3+кк
Поглед на море
Да
Површина
127 m2
Корисна површина
110 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
5 km
Кафетерија
5 km
Ресторант
60 m
Бар
770 m
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00