Прекрасно опремени 2 соби во комплексот Costal Dreams, Sveti Vlas

Sveti Vlas, Бугарија – ID 9083
126,000 Евра
Површина 80 m2
Достапно 2+кк
Спрат 2/5
Море 300 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Ви нудиме прекрасен 2-собен стан со вкупна површина од 80 m2, кој се наоѓа на вториот кат од комплексот Costal Dreams во Свети Влас, Бугарија. Распоредот е дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и пространа тераса со поглед на море. Во цената е вклучен комплетен мебел и опрема.

Комплексот Costal Dreams се наоѓа во областа Јурта во Свети Влас, на само 300 метри од прекрасната плажа и нуди сезонски надворешен базен, простор за релаксација, градина, тераса, бар, 24-часовна рецепција, 24-часовно обезбедување, паркинг.

Сите удобности се на непосредна близина.

Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно.

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Старата рамнина, на 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег. Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето. Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни.

Спрат
2
број на спратови
5
Достапно
2+кк
Поглед на море
Да
Површина
80 m2
Корисна површина
70.4 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
370 m
Доктор
690 m
Кафетерија
100 m
Ресторант
110 m
Бар
110 m
Училиште/градинка
810 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00