Прекрасно земјиште во прв ред до море на мирна локација

Dugi Otok, Žman, Хрватска – ID 8519
302,082 Евра
Површина 1518 m2
Море 7 m
Сезона Летна сезона
Продажба на градежно земјиште во прв ред покрај море во градот Жман, на Дуги Оток. Земјиштето има 1518 м2 и е насочено кон север. Од центарот на градот е 150 м, а од морето само 7 м.

Земјата нуди прекрасен поглед на морето!

Пристапниот пат до имотот е асфалтиран. Поради својата големина и форма, оваа парцела нуди различни можности за градба. Парцелата е широка околу 40 м, најдолгиот долг околу 70 м. Приклучокот за струја се наоѓа пред плацот.


Мир, тишина, кристално чисто море, долги шеталишта и богата гастрономска понуда се одлична причина да го поминете вашиот одмор во Жман. Дуги оток е добро поврзан со Задар со траект и бродски линии, а сите населби на островот се поврзани со островски пат, кој има и локален автобуски превоз.
Поглед на море
Да
Површина
1518 m2
Продавница
5 km
Доктор
12 km
Кафетерија
400 m
Ресторант
470 m
Бар
5 km
Училиште/градинка
700 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00