Пријатна 1 соба, 300м од плажа Какао, погодна за изнајмување, комплекс затворен, Сончев брег

Сончев брег, Бугарија – ID 7293
44,000 Евра
Површина 36 m2
Достапно 1+кк
Спрат 3/6
Море 300 m
услуга 432 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба стан со површина од 1 соба, во градот Сончев Брег во затворениот комплекс Виножито 2. Станот се наоѓа на трет кат од шест ката. Распоред: чајна кујна со простор за дневна и релаксација, бања со тоалет и балкон. Вкупната површина на станот е 36м2 и се продава комплетно наместен и опремен. Станот е особено погоден и за изнајмување и за живеење преку целата година. Многу добра цена! Препорачуваме.
Комплексот Rainbow 2 е изграден во јужниот дел на познатото одморалиште Sunny Coast, на 300 метри од плажата „Cacao Beach“. Античкиот град Несебар е оддалечен 15 минути пешачење. Кампусот е голем и добро одржуван. Комплексот ви нуди вас и вашите гости:
Голем базен, рецепција, бар и ресторан, 24-часовно обезбедување, детско игралиште, прекрасен уреден терен. Надоместокот за одржување е 432 евра годишно.
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најбараните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
3
број на спратови
6
Достапно
1+кк
Површина
36 m2
Корисна површина
31 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
80 m
Доктор
800 m
Кафетерија
240 m
Ресторант
30 m
Бар
60 m
Училиште/градинка
2 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00