Простран стан со 2 спални соби во комплекс Орхид, ниска такса за одржување, Сончев Брег

Сончев брег, Бугарија – ID 5880
59,000 Евра
Површина 79 m2
Достапно 2+кк
Спрат 4/6
Море 600 m
Состојба Готово
Нудиме комплетно наместен еднособен стан во охридскиот комплекс на Сончев брег. Вкупната површина на станот е 79 м2 и се наоѓа на четврти кат од шест ката. Во комплексот има лифт. Распоред: влезен хол, дневна со кујна, спална соба, бања со тоалет и тераса со поглед на базен. Во цената е вклучен мебел и опрема според моменталните фотографии.
Охрид е добро одржуван станбен комплекс, лоциран во централниот дел на одморалиштето Сончев Брег, веднаш до градскиот парк и на само 600 метри од плажата. Целата потребна социјална и рекреативна инфраструктура е на непосредна близина: продавници, супермаркети, ресторани, кафулиња, барови, аптеки, здравствен дом, клубови, дискотеки, автобуски постојки итн. Комплексна инфраструктура: уреден простор, базен со детски дел, зона за релаксација, лифт, паркинг, видео надзор. Надоместокот за одржување е 7 €/м2 годишно.
Почитувани клиенти, Живееме во чудно време во кое многу отстапија од нормалното во последните години. Меѓутоа, во секоја лоша работа може да се најде нешто добро. Почнавме да ја користиме технологијата многу повеќе и научивме како да заштедиме време и ресурси на нашите клиенти. Во денешно време, секој од нас може да погледне на Google View (локации и блиска околина), YouTube (локација, најблиски плажи и атракции) и Booking (рецензии). Овие технологии, во комбинација со онлајн турнеја, помагаат да се погледне детално одреден имот во реално време и од удобноста на вашиот кауч. Имаме можност многу поадекватно да ги процениме плусовите и минусите на имотот. Веќе не треба да се нагласуваме за физички преглед и да земаме белешки за секој имот што е прегледан. Можеме да го обезбедиме и обезбедиме целиот процес на пренос на сопственоста од далечина и без непотребно патување. Вклучувајќи ги сите документи за пренос на сопственост, вклучително и пренос на енергија и сите регистрации, вклучително и пост-продажна услуга и организација на какво било изнајмување. Можете да го купите вашиот стан од соништата покрај море од удобноста на вашиот дом и токму сега за многу прифатлива цена. Нашите клиенти никогаш не чекаат во редици и ја имаат сета помош и информации што им се потребни од нас. Ние организираме изнајмување и управување со имот за нашите клиенти низ целиот бугарски брег.
Сончев брег е најголемото хотелско одморалиште во Бугарија, долго неколку километри и се наоѓа на 30 километри северно од Бургас. Добрите климатски услови на целата област, прекрасната песочна плажа долга 8 километри со постепено спуштање во морето и близината на историскиот Несебар го прават Сончевиот брег едно од најпопуларните места во бугарското Црно Море. Транспортот во одморалиштето е обезбеден со мини-возови и поврзување со околните градови со редовни автобуски линии.
Сончевиот брег е идеално место за пријатен семеен одмор со многу атракции за деца. Ќе уживаат и младите, за кои има многу можности за забава.
Одморалиштето има живо крајбрежно шеталиште кое се протега по целата должина на плажата речиси до Несебар. Тој е обложен со многу кафулиња, тезги и пријатни ресторани. Многу фестивали, концерти и други културни настани се одржуваат овде во текот на летната сезона. Одењето по убаво осветлените колонади е исто така многу популарно. Во последниве години, повеќето од хотелите претрпеа голема модернизација и во никој случај не се споредуваат со хотелите во некои познати туристички места во Медитеранот.
Сепак, главната атракција на одморалиштето е плажата - осум километри ситен лесен песок. Пристапот до водата е многу постепен, погоден за непливачи и мали деца, кои можат безбедно да играат овде.
Дефинитивно вреди да се спомене локалната Aquapark Action која е наменета за сите генерации. Овде ќе најдете многу тобогани, тобогани, базени, џакузи, детски базени, кафулиња, ресторани, пицерии, слаткарници, барови покрај базен и многу други атракции.
Спрат
4
број на спратови
6
Достапно
2+кк
Површина
79 m2
Корисна површина
69 m2
Балкон
Да
Паркинг
Да
Продавница
200 m
Доктор
1 km
Кафетерија
130 m
Ресторант
40 m
Бар
40 m
Училиште/градинка
910 m

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00