Пространа 1 соба со поглед на море, во Thracian Clifs Golf & Beach Resort, Топола

Топола, Бугарија – ID 5622
Површина 58 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/3
Море 150 m
услуга 14 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Ние нудиме пространа 1 соба стан во голф одморалиште Тракиски Клифс голф & засилувач; Ресорт на плажа. Станот се наоѓа на втор кат од зградата. Распоред - многу пространа просторија со дневна соба со кујна, трпезарија, како и спална соба, луксузна бања со када и туш. Станот има и тераса со панорамски поглед на море. Станот е наместен со прекрасен, луксузен мебел по нарачка. Кујната е комплетно опремена со апарати - фрижидер, машина за миење садови, машина за перење, рерна. Површината на станот е 58,38 м2, а терасата е 13,72 м2. Оддалеченоста од плажата е 150 метри. Годишниот надоместок за управување со имотот е 14 евра/м2 без ДДВ. Овој стан е дел од селските резиденции на Рид.
Hillside Village се наоѓа на 150 метри од морето, на малку поголема надморска височина, над селото Марина. Hillside Village е идеален за оние кои сакаат да избегаат од градската врева и динамичниот начин на живот. Ова е вашиот остров на мирот и задоволството. Се состои од 10 станбени згради, амфитеатар со прекрасен поглед на базените, отвореното море, езерото и теренот за голф. Внатрешноста на апартманите е инспирирана од морето и елегантно ги комбинира класиците со модерните форми и функционалност, создавајќи посебно чувство на удобност.
Голф:
Според Гери Плеер: „Тракиски Клифс е предодреден да стане еден од најдобрите терени за голф на планетата“. Теренот за голф со 18 дупки на Гери Плеер го формира јадрото на комплексот и е дизајниран пред да се изгради самото одморалиште. Ова овозможува оптимално поставување на осумнаесетте дупки директно покрај карпите во ридскиот терен, без попречување на зградите. Живописниот карпест терен на Црното Море ќе ви овозможи навистина возбудливо голфско искуство. Курсот вклучува куќа за голф од 3.500 m², управувана од The Chedi Hotel, која ќе обезбеди капацитет за луксузни голф објекти. Ќе најдете еден формален и еден неформален ресторан, бар со камини и тераси со поглед на теренот за голф и морето. Покрај прекрасните погледи на теренот за голф и морето, ќе го цените и локалниот екосистем.
Опрема на центарот:
• Голф клуб
• Терен за голф Gary Player, 18 дупки
• Поглед на теренот за голф
• Хотел „The Chedi“
• Вили „The Chedi“.
• Клуб апартмани „The Chedi“.
• Станбени згради „The Chedi“
• Бањата Чеди
• „Чеди“
Само 3 години по официјалното отворање и неколку месеци откако беше домаќин на 50-годишнината од Volvo World Match Play, Тракиски карпи беше награден за Европско одморалиште за голф за 2014 година од страна на iagto, Меѓународната асоцијација на голф тур-оператори. Тоа е најпрестижната награда во индустријата, претставувајќи го врвот на достигнувањата за голф-одморалишта и голф дестинации.
- Теренот за голф е во функција од пролетта 2011 година.
- Во комплексот има две работни плажи. Поголемиот е Bendida со многу популарен и уникатен марокански ресторан лоциран на брегот. Помалата плажа во комплексот Аргата е дизајнирана да им понуди приватност и спокојство на сопствениците на имот и гостите на хотелот.
- Голф клубот работи со ресторан и снек бар.
- Со купувањето на имотот, еден од сопствениците добива бесплатно членство во голф клубот за 20 години, а неговите роднини и гости добиваат попуст за голф.
- Членот на голф клубот мора да плати надоместок за одржување на опремата за голф во износ од 1600 евра годишно без вклучен ДДВ.
Целиот комплекс се наоѓа во близина на селото Топола.
Топола е тивко рекреативно село кое претрпе брз развој во последниве години - голем број инвеститори купија земјиште и изградија многу рекреативни комплекси со забавни и спа центри. Посебно интересна е вилата зона на селото. Инфраструктурата е многу добро развиена - патишта во многу добра состојба, сите модерни удобности. Најголемиот терен за голф на брегот на Северното Црно Море „Црно Море Рама“ и уште два терени за голф се наоѓаат во непосредна близина. Селото е богато со минерални води и глина, што е одличен предуслов за развој на бањскиот туризам. Областа е еколошки чиста, далеку од големи индустриски претпријатија.
Кафе 7 км
Балчик 14 км
Албена 31 км
Златни песоци 41 км
Варна 57 км
Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.
Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Тука ќе најдете и спа центар со лековита кал, кој има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.
Спрат
2
број на спратови
3
Достапно
1+кк
Поглед на море
Да
Површина
58 m2
Корисна површина
51 m2
Тераса
13.72 m2
Паркинг
Да
Продавница
2 km
Доктор
5 km
Кафетерија
5 km
Ресторант
40 m
Бар
1 km
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00