Пространа 1 соба во Вила Романа, Елените

Sveti Vlas, Бугарија – ID 9162
62,700 Евра
Површина 55 m2
Достапно 1+кк
Спрат 2/2
Море 400 m
услуга 12 Евра За метар квадратен/година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона

Нудиме на продажба убав 1-собен стан од 55,6 м2, кој се наоѓа на втор кат од два ката, во приватниот комплекс Вила Романа, Елените, Бугарија. Распоред: дневна со кујна и простор за релаксација, бања со тоалет и тераса.

Комплексот Вила Романа е живописно лоциран на територијата на познатиот клуб Ројал Викторија со одлична инфраструктура, изграден на прекрасно место каде што планините покриени со бор го допираат топлото јужно море. Растојанието до море е околу 400 м, областа располага со: базени, детско игралиште, обезбедување, паркинг. Цената на паркинг за еден автомобил е 45 евра за 1 месец или 100 евра за 3 месеци (не е поврзана со регистарскиот број, само бројот на автомобили.) Во близина има и многу граѓански служби: повеќе од десет ресторани и барови , таверни, продавници, трговски центар, училиште за сурфање, изнајмување автомобили и велосипеди, аптека, туристички канцеларии и многу повеќе. Надоместокот за одржување е 12 €/м2 годишно.

Погоден за живеење преку целата година или за изнајмување. Препорачуваме!

Ние во MOJE NEMOVITOST U MORE ви нудиме незаменлив број на висококвалитетни и проверени имоти. Ние ќе ви помогнеме да инвестирате во вистински имот, според вашите барања, за вашите пари да не ја изгубат својата вредност. Ние сме Бугари и работиме во Бугарија преку целата година. Нашата компанија може да ви обезбеди купување, изнајмување и целокупно управување со недвижен имот и постпродажни услуги на бугарското крајбрежје на локациите Свети Влас, Сончев брег, Несебар, Равда, Ахелој, Поморие и други.

Свети Влас е пријатен град во подножјето на Стара планина, 4 км од Сончев Брег. Растојанието од ова одморалиште е навистина мало. Нема да помине долго пред двата града да се поврзат благодарение на изградбата во многу посетуваната и популарна Сончева плажа. Локалитетот познат како Свети Влас има релативно интересна историја, но од туристички аспект сигурно се уште го чека својот врв. Одморалиштето Свети Влас се наоѓа на приближно 13 километри од градот Несебар, кој е познат и меѓу туристите и меѓу љубителите на интересни споменици. Свети Влас е потивко одморалиште без голема маса туристи. Плажите се тесни и помалку преполни отколку на Сончевиот брег.

Во градот можеме да сретнеме неколку помали плажи, и песочни и со камчиња. Морето овде е чисто, а влезовите во морето се постепени.

Плажата во Свети Влас гледа на југ. Песокот е фин, златен, но има и романтични камени плажи во областите. Уникатна комбинација на чист планински воздух, морска клима и прекрасна природа. Летните денови се карактеризираат со мирни утра и релативно свежи, неверојатно пријатни попладневни часови. Уникатна долга, топла и тивка есен. Температури од 15 степени се забележани во средината на декември во изминатите неколку години. Зимата овде не трае повеќе од еден месец. Идеален избор за употреба во текот на целата година, климата докажано многу добро придонесува за здравјето на луѓето.

Благодарение на фактот дека градот се наоѓа на падина, можете да го посетите пошумениот планински венец и да направите пријатна прошетка. Цените овде се многу поволни. Пријатното време во комбинација со влажниот морски воздух е идеално за секој кој сака да ужива во пријатен одмор во средина која секако не е толку преполна како Sunshine Coast. За овие туристи, Свети Влас нуди пријатна алтернатива. Овде можете да ја впиете уникатната атмосфера и да уживате во познатото гостопримство на локалните жители. Свети Влас е идеално место за оние кои сакаат да поминат мирен одмор во прекрасна природа, како и за семејства со деца.

Спрат
2
број на спратови
2
Достапно
1+кк
Површина
55 m2
Корисна површина
48.93 m2
Тераса
Да
Базен
базен
Паркинг
Да
Рецепција
Рецепција
Безбедност
Безбедност
Одржувана зеленина
Одржувана зеленина
Продавница
620 m
Доктор
4 km
Кафетерија
3 km
Ресторант
270 m
Бар
460 m
Училиште/градинка
3 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00