Пространа 2 соби, пространа тераса, Кафе

Kavarna, Бугарија – ID 3986
82,000 Евра
Површина 98 m2
Достапно 2+кк
Спрат 1/4
Море 600 m
Состојба Готово

Ви нудиме многу простран стан со површина од 2 соби на првиот надземен кат од четири ката. Станот е со површина од 98,59 м2 и е на 5 км од градот Каварна. Распоред: пространа дневна соба со кујна, спална соба, пространа тераса со поглед на базен. Станот се продава комплетно наместен. Објектот е во исклучително добра техничка состојба. Надоместокот за одржување е 920 €/м2 годишно. Многу интересна понуда, стан погоден за издавање и користење преку целата година. Овој имот се наоѓа на 12 минути пешачење (или 600 метри) од плажата. Комплексот во кој се наоѓа станот се вика Калиакрија Ресорт и е луксузно дизајниран од шпански и бугарски архитекти, ви посакува добредојде во заливот Ривиера и нуди прекрасен поглед на морето. Дизајнот на Калиакрија го комбинира типичниот стил на медитеранскиот брег со бугарската архитектура. Ресторан Turquiose ќе ве разгали со свежа и сезонска кујна. Во лето, барот на плажата Totally Romantic подготвува јадења на скара за вас. Бесплатен Wi-Fi е достапен во ресторанот, бистрото и барот покрај базен.

Тотално романтичниот бар покрај базенот е отворен преку ден до раните вечерни часови и нуди пијалоци и коктели. Очекувајте разновидна вечерна програма со одлични диџеи, музичари и пејачи. Други опции за забава вклучуваат детски клуб, школа за едрење, јавање коњи, часови по тенис и голф, изнајмување велосипеди и велосипедски тури. Меѓународно познатото одморалиште Албена е оддалечено само 15 минути возење, а аеродромот во Варна е на 60 километри. Градот Каварна е пристанишен град во Бугарија и се наоѓа на карпестиот брег во северниот дел на бугарското крајбрежје на Црното Море. Населението е околу 12.000. Каварна е позната како „рок престолнина на Бугарија“ бидејќи секое лето на една сцена собира светски познати рок бендови. Во историскиот музеј Каварна се сместени наоди од 5-6 век од нашата ера. Изложени се наоди од тракиските племиња населени во регионот, од животот на Словените и Бугарите. Има комплетни удобности, продавници, ресторани, училишта, градинки, кафулиња, болници. Градот може да се пофали со добро одржувана градска плажа. Во близина се вистинските бисери на северниот брег, како што се Кејп Калиакра, Тјуленово, Балчик, Русалка, Шабла, Болата, Топола и многу други. Многу странци живеат во Каварна и неговата околина, вклучувајќи и неколку Чеси. Во околината на Каварна има и карпи, од кои има навистина неверојатен поглед на Црното Море. Во близина има и голем број на лековити топли извори. Овде ќе најдете и бања со лековита кал, која има докажано влијание на мускулно-скелетниот систем.

Спрат
1
број на спратови
4
Достапно
2+кк
Површина
98 m2
Корисна површина
86.76 m2
Тераса
Да
Паркинг
Да
Продавница
1 km
Доктор
5 km
Кафетерија
5 km
Ресторант
60 m
Бар
770 m
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00