Пространа куќа по реконструкција на мирна и убава локација, Драчево

Dračevo, Бугарија – ID 9173
159,000 Евра
Површина 950 m2
Достапно Нетипичен
Море 25 000 m
услуга 1 Евра За година
Состојба Готово
Сезона Годишна сезона
Нудиме на продажба голема, убава куќа со подрум, по обемна реконструкција во село Драчево, регионот Бургас, Бугарија. Куќата има 3 спални соби, на првиот кат е можно да се изградат уште 2 спални соби. Куќата се наоѓа во центарот на селото, блиску до сите удобности. Селото се наоѓа во живописна и еколошки чиста област, во близина на езерата, реките и планината Странџа, на 25 километри од Бургас. Во селото има: кафеана, продавници, автобуска постојка, администрација, црква. На само 5 километри е градот Средец каде има училишта, болници, банки итн.
Куќата е со вкупна површина од 298 м2. Прв кат 94 м2, втор кат 108 м2, подрум 87 м2. Се состои од два станбени ката и подрум. На приземје: влезен хол, тоалет, бања, огромна дневна со камин и простор за седење со пристап до двор, посебна кујна и трпезарија во дневната соба. На приземјето може да се пренаменат уште две спални соби, од трпезаријата и просторот за релаксација. На вториот кат: три спални соби, две тераси, бања со туш и складиште. Во подрум: гаража, котлара, работилница, складиште.
Куќата е многу стабилна, изградена од тули и бетон, по голема реконструкција: нов поплочен покрив, нови влезни и внатрешни врати, нов водовод, котел 200 литри, погоден за сите видови на греење. Куќата има вградени системи за греење на сите соби. Куќата е одобрена (акт 16). Изграден е на рамна парцела од 950 м2, дворот е ограден, има посебен втор подрум со бунар и барака за складирање на дрва.
Природниот резерват Божура со хотелски комплекс на 15 километри се наоѓа на кратко растојание. Географски, имотот се наоѓа во североисточниот дел на планинскиот рид „Кара Тепе“, кој е дел од планинскиот венец Странџа. Селото е познато по исклучително чистиот планински воздух. На речиси 6 километри се наоѓа исклучително интересен резерват за морските вилински коњчиња. Се наоѓа јужно од Бургас, во близина на друго село - Дебелт. Резерватот е ограден и е најпосетен во пролет кога се гледаат поголемиот дел од морските вилински коњчиња. Во близина на Дебелт можете да посетите уште едно интересно место, но овојпат историско - античкиот римски град Деултум или она што останало од него. Урнатините се основани во 1 век, за време на владеењето на римскиот император Тит Флавиј. Археолошките ископувања открија неколку богатства и статуи со монети, кои се доказ дека градот бил многу богат и веројатно бил колонија на слободни римски граѓани, можеби единствена во денешните бугарски земји. Можете да ја видите и браната Мандру која се наоѓа на околу 13 километри од Драчево и ќе ве маѓепса со прекрасниот предел во кој се наоѓа. Неговото старо име е езерото Мадрен и е дел од 4-те езера Бургас.

број на спратови
3
Достапно
Нетипичен
Површина
950 m2
Плац
950 m2
Корисна површина
298 m2
Тераса
Да
Балкон
Да
Гаража
Да
Градежна површина
298 m2
Паркинг
Да
Подрум
Да
Продавница
6 km
Доктор
18 km
Кафетерија
6 km
Ресторант
5 km
Бар
9 km
Училиште/градинка
5 km

Ви се допаѓа оваа недвижност?

Не се двоумете да не исконтактирате

Ви се допаднала оваа недвижност, но се уште размислувате? Договорете со нас средба и заедно ќе ги разгледаме сите можности.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00